Выбор редакции Новости Яндекс.Новости

Право на життя: Лікарі допомагають дітям в зоні АТО

Представники влади та державних установ різного рівня неодноразово оголошували, що збереження здоров’я та забезпечення гідного рівня життя дитини є першочерговою задачою суспільства. Тим часом біля мільйона дітей, що мешкають в зоні АТО, або стали вимушеними переселенцями, не мають доступу навіть до базових медичних послуг. Волонтери, які були досить корисні під час загострення ситуації, не в змозі вирішити це питання, яке вимагає системного підходу.

Не так давно Медпросвіта писала про те,що відсутність кваліфікованої медичноїдопомоги є дійсно болючим питанням для прифронтової зони, особливо — недостатня допомога дітям.

Нужны ли Украине волонтеры, или как помочь детям?

Організація Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. М. Пирогова  мобільних оглядових лікарень є першим кроком в вирішенні цієї болючої проблеми.

Очолює проект віце-президент ПДМШ Дмитро Вернігор.

Як розповів Дмитро Вернігор, в планах Мобільної оглядової лікарні – огляд дітей та надання медичних консультацій , в першу чергу, в різних містах та населених пунктах, що опинились в прифронтовій зоні, а також освітньо-інформаційна робота.

10-11 квітня дитячі лікарі-спеціалісти Першого добровольчого мобільного  шпиталю ім. М. Пирогова в чергове відвідають Попасне, де заплановано огляд дітей лікарями різних спеціальностей.

Віце-президент ПДМШ Дмитро Вернігор також розповів, шо це вже третя поїздка дитячих лікарів ПДМШ в прифронтову зону, де вони проводять огляд дітей. В першому візиті до Попасного прийняли учать лікарі-спеціалісти, в допомозі яких відчувалась найбільша потреба. Зрозуміло, що спочатку представниками адміністрації міста була проведена величезна робота з сповіщення батьків про можливість професійного огляду лікарями дітей та по виявленню найбільш гострих потреб.

Звертаємо увагу, що в Попасній зараз мешкає понад 1000 дітей різного віку, про здоров’я яких піклуються лише 2 педіатри.

При тому дитячих лікарів вузької спеціалізації в місті немає зовсім. А з урахуванням складних умов життя в прифронтовій зоні та стану постійного стресу, діти як ніхто інший потребують постійного медичного нагляду та надання своєчасної допомоги.

В перші свої візити лікарі-спеціалісти надали безкоштовну медичну допомогу більшості дітей. В теперішній візит на огляд лікарів чекає 340 дітей. Огляд буде проведено в обласній лікарні, дитячих садках, щколі та школі-інтернаті.

Після огляду лікарі надають батькам дітей рекомендації до подальших дій, при необхідності дають направлення в в обласні лікарні, а також в спеціалізовані лікарні м. Києва, НДІПАГ, ОХМАТДИТ та ін.

Зараз представники Першого мобільного шпиталю разом с місцевими органами влади розробляють безпечні маршрути для транспортування дітей, які вимагають негайної медичної допомоги, що не може бути надана в лікарні міста. 

Підкреслюємо, що така ж сама ситуація склалась і в інших населених пунктах, що розташовані в неспокійному регіоні. Тому в подальшому планується охопити інші населені пункти регіону, де діти чекають на лікарів.

Паралельно з цим проводиться робота по наданню медичної допомоги дітям з сімей переселенців в Києві, Київській області та ін. Нагадаємо, що лише в Києві та області зараз мешкає понад 400 тис переселенців.

Ініціатором проекту став Перший мобільний шпиталь ім. М. Пирогова за підтримки Медпросвіти.

Комментировать

Нажмите для комментария

Медична виставка ГалМЕД

Мы на Facebook