Вибір редакції Новини Яндекс.Новости

Право на життя: Лікарі допомагають дітям в зоні АТО

Представники влади та державних установ різного рівня неодноразово оголошували, що збереження здоров’я та забезпечення гідного рівня життя дитини є першочерговою задачою суспільства. Тим часом біля мільйона дітей, що мешкають в зоні АТО, або стали вимушеними переселенцями, не мають доступу навіть до базових медичних послуг. Волонтери, які були досить корисні під час загострення ситуації, не в змозі вирішити це питання, яке вимагає системного підходу.

Не так давно Медпросвіта писала про те,що відсутність кваліфікованої медичноїдопомоги є дійсно болючим питанням для прифронтової зони, особливо — недостатня допомога дітям.

Нужны ли Украине волонтеры, или как помочь детям?

Організація Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. М. Пирогова  мобільних оглядових лікарень є першим кроком в вирішенні цієї болючої проблеми.

Очолює проект віце-президент ПДМШ Дмитро Вернігор.

Як розповів Дмитро Вернігор, в планах Мобільної оглядової лікарні – огляд дітей та надання медичних консультацій , в першу чергу, в різних містах та населених пунктах, що опинились в прифронтовій зоні, а також освітньо-інформаційна робота.

10-11 квітня дитячі лікарі-спеціалісти Першого добровольчого мобільного  шпиталю ім. М. Пирогова в чергове відвідають Попасне, де заплановано огляд дітей лікарями різних спеціальностей.

Віце-президент ПДМШ Дмитро Вернігор також розповів, шо це вже третя поїздка дитячих лікарів ПДМШ в прифронтову зону, де вони проводять огляд дітей. В першому візиті до Попасного прийняли учать лікарі-спеціалісти, в допомозі яких відчувалась найбільша потреба. Зрозуміло, що спочатку представниками адміністрації міста була проведена величезна робота з сповіщення батьків про можливість професійного огляду лікарями дітей та по виявленню найбільш гострих потреб.

Звертаємо увагу, що в Попасній зараз мешкає понад 1000 дітей різного віку, про здоров’я яких піклуються лише 2 педіатри.

При тому дитячих лікарів вузької спеціалізації в місті немає зовсім. А з урахуванням складних умов життя в прифронтовій зоні та стану постійного стресу, діти як ніхто інший потребують постійного медичного нагляду та надання своєчасної допомоги.

В перші свої візити лікарі-спеціалісти надали безкоштовну медичну допомогу більшості дітей. В теперішній візит на огляд лікарів чекає 340 дітей. Огляд буде проведено в обласній лікарні, дитячих садках, щколі та школі-інтернаті.

Після огляду лікарі надають батькам дітей рекомендації до подальших дій, при необхідності дають направлення в в обласні лікарні, а також в спеціалізовані лікарні м. Києва, НДІПАГ, ОХМАТДИТ та ін.

Зараз представники Першого мобільного шпиталю разом с місцевими органами влади розробляють безпечні маршрути для транспортування дітей, які вимагають негайної медичної допомоги, що не може бути надана в лікарні міста. 

Підкреслюємо, що така ж сама ситуація склалась і в інших населених пунктах, що розташовані в неспокійному регіоні. Тому в подальшому планується охопити інші населені пункти регіону, де діти чекають на лікарів.

Паралельно з цим проводиться робота по наданню медичної допомоги дітям з сімей переселенців в Києві, Київській області та ін. Нагадаємо, що лише в Києві та області зараз мешкає понад 400 тис переселенців.

Ініціатором проекту став Перший мобільний шпиталь ім. М. Пирогова за підтримки Медпросвіти.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції