Новини

Працювати по-новому. Які зміни планує МОЗ для лікарів первинки на 1 липня?

МОЗ вводить нове поняття практики ПМД – лікар та його пацієнти. Сімейний лікар, терапевт та педіатр мають постійно стежити за здоров’ям пацієнтів.

«Порядок вперше вводить поняття практики ПМД (первинної медичної допомоги) – це лікар та його пацієнти. Так, лікар формує свою практику та налагоджує довірчі стосунки з кожним пацієнтом. Водночас, лікарі можуть утворювати групові практики ПМД: об’єднуватись, щоб забезпечити сервісні умови та безперервність надання меддопомоги», — йдеться в поясненні Міністерства охорони здоров’я.

Зазначимо, що такий підхід до пацієнта частіше зустрічається у приватній практиці. Лікарі напрацьовують певну базу клієнтів та постійно слідкують за ними. Наприклад, призначають очну консультацію раз на декілька місяців та перевіряють стан здоров’я пацієнтів. У такий спосіб зберігається постійний контакт та довіра до спеціаліста.

Детальний поетапний план реформування медичної галузі в Україні

«У порядку вперше передбачені сервісні умови надання меддопомоги – прості речі, які тепер мають виконуватись обов’язково. Так, якщо змінюється адреса надання меддопомоги чи режим роботи, то пацієнти мають бути проінформовані: оголошення з новою адресою чи зміненим графіком прийому мають з’явитись у доступних для пацієнтів місцях і на веб-сторінках закладу чи лікаря, якщо такі є. Окрім того, якщо пацієнти вже записались на прийом, їм мають повідомити про зміну адреси чи режиму роботи особисто (наприклад, телефоном)», — зазначили у МОЗ.

Нагадуємо, що 2 квітня в Україні офіційно розпочалась підписна кампанія «Лікар для кожної родини». Пацієнти вже можуть прийти до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра та підписати з ним декларацію. Втім, наразі вдалий старт кампанії спостерігається лише в столиці. В регіонах триває підключення медичних закладів до електронної системи охорони здоров’я eHealth.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook