Новини

Пояснення МОЗ: Як працюватимуть патологоанатоми та служби, пов’язані з проведенням судово-медичної і судово-психіатричної експертиз

У МОЗ розповіли, що програми, які забезпечують виконання загальнодержавних функцій, фінансуватимуться не за рахунок бюджету МОЗ або Нацслужби.

Заходи боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, діяльність, пов’язана з проведенням судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, та інші програми в галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, фінансуватимуться окремо — за рахунок Державного бюджету України.

Що ж до спеціалістів — інфекціоністів або патологоанатомів, — то оплата їхної праці здійснюватиметься на загальних умовах, але тільки якщо вони працюють у медзакладах. Між тим, інфекційні відділення фінансуватимуться так само, як і інші стаціонари, — за надані послуги.

Витрати на паталогоанатомічне бюро мають входити в загальні витрати закладу, якщо ці відділення є його підрозділами. У майбутньому планується створити окремий перелік таких програм, який затвердить Кабінет Міністрів.

Така норма передбачена в законопроекті №6327.

Комментировать

Нажмите для комментария