Новини

Пояснення МОЗ: як лікарю первинки розрахувати вартість послуг

МОЗ рекомендує лікарям первинної ланки долучитись до процесу розрахунку вартості послуг, використовуючи для цього новий інструмент для розрахунку вартості платної послуги для надавачів ПМД «Pay&Care», що розробили експерти проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у рамках програми з підтримки Уряду у впровадженні реформи охорони здоров’я.

Як розповіли в міністерстві, інструмент дозволяє:

  • розробити тарифи для надання платних послуг;
  • проводити переговори щодо актуалізації колективного договору, зокрема, у питанні преміювання персоналу;
  • розробляти та вносити зміни до фінансового плану;
  • проводити переговори з власником закладу щодо статті доходів та видатків.

Скористатись новим електронним інструментом можуть усі надавачі первинної медичної допомоги, які підписали договір з НСЗУ. Інструмент можна використовувати для обрахунку вартості послуг в рамках 9 груп, які відповідають переліку в постанові КМУ № 1138.

Інструмент «Pay&Care» простий у використанні, не потребує спеціального програмного забезпечення і має автоматичний розрахунок. Детальніше з інструментом та принципом його роботи можна ознайомитись за посиланням: http://healthreform.in.ua/pay-care/

Нагадаємо, що з липня 2018 року запрацював принцип «гроші йдуть за пацієнтом» для первинної ланки. Якщо раніше держава утримувала заклади охорони здоров’я, то тепер оплачує конкретний пакет медичних послуг, наданий пацієнтам у медичному закладі, що має діючий договір з НСЗУ.

МОЗ нагадує, шо фінансове планування та адміністрування в нових умовах відіграє ключову роль в питанні надання якісної медичної допомоги пацієнтам.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook