Новини

Пояснення МОЗ: Ті стани, які не загрожують життю, не оплачуватимуться Нацслужбою здоров’я України

препарат від Альцгеймера - медпросвита

У МОЗ впевнені, що в результаті реформування галузі медичні послуги стануть набагато доступнішими для пацієнтів, ніж зараз, незважаючи на те, що частину медичних послуг пацієнтам доведеться оплачувати самостійно. Як заявляють у МОЗ, реформа вводить нові чіткі правила державного фінансування медичної системи, однакові для кожного громадянина.

Вже є чіткий перелік послуг, які на 100% профінансує держава:

  • первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри);
  • екстрена допомога (різке погіршення стану здоров’я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо);
  • паліативна допомога (перш за все — адекватне знеболювання);
  • лікування у вузьких спеціалістів за направленням від сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій.

Кожна медична послуга матиме визначений тариф, який сплатить лікарні держава за лікування пацієнта (так само, як це роблять страхові компанії). Пацієнт зможе вільно обирати, куди він піде лікуватись.

«Обсяг послуг у рамках програми медичних гарантій залежить від обсягу фінансування системи охорони здоров’я, однак включатиме всі основні послуги, необхідні для якісного лікування, — набагато більше, ніж люди можуть отримати безоплатно зараз», — говориться в поясненнях МОЗ.

Також в міністерстві додають, що «якщо казати просто, левову частину послуг, за які люди зараз платять у лікарнях, вони отримуватимуть безоплатно. Існує частина медичних послуг (ті стани, які не загрожують здоров’ю), які не будуть оплачуватись Національною службою здоров’я України, — і їх можна буде покрити, придбавши додатковий поліс добровільного медичного страхування у будь-якій страховій компанії».

Комментировать

Нажмите для комментария