Новини

Пояснення МОЗ: Що робити з кредиторами під час автономізації?

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Проблема непогашених кредитів для більшості ЗОЗ є дуже актуальною. Одне з питань, яке виникає під час перетворення закладу на комунальне некомерційне підприємство: що робити з кредиторами?

З метою стимулювання прийняття відповідними місцевими радами рішень про перетворення існуючих ЗОЗ у комунальні некомерційні підприємства, законодавець передбачив можливість тимчасового застосування низки умов, спрямованих на спрощення деяких процедур, пов’язаних із реорганізацією. Зокрема, пунктом 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону про автономізацію встановлено, що тимчасово, на період до 31 грудня 2018 року, кредитори державних та комунальних ЗОЗ, що реорганізуються у казенні та комунальні некомерційні підприємства, не в праві вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання або забезпечення виконання зобов’язання.

Згода кредитора на заміну боржника у зобов’язанні у такому разі не вимагається, повідомляють у МОЗ. Проте, незважаючи на ці положення, під час прийняття рішення про реорганізацію необхідно все одно встановлювати строк для звернення кредиторів, який не може бути меншим за 2 місяці. Тобто, чинні положення законодавства дозволяють зменшити фінансові витрати на перетворення ЗОЗ у комунальне некомерційне підприємство та мінімізують ризик блокування процедури перетворення з боку існуючих кредиторів.

Джерело: Методичні рекомендації МОЗ

Комментировать

Нажмите для комментария