У МОЗ Україні переконані, що нова система ліцензування лікарської практики зменшить рівень корупції та зловживань на всіх рівнях медичної галузі, а лікар розумітиме в якій системі він працюватиме, за що відповідальний та буде юридично захищений.
Щоби врегулювати професійну діяльність лікарів, викорінити численні корупційні ризики і зловживання адміністративним ресурсом, МОЗ України розпочало підготовку до впровадження професійного ліцензування лікарів.
Це зрозуміла та проста система, що базується на дотриманні вимог до безперервного професійного розвитку, стандартів належної лікарської практики та прав пацієнтів.Розроблений у 2018 році проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України.
З квітня МОЗ України разом з партнерами проводить серію публічних консультацій з лікарями, адміністраторами закладів охорони здоров’я, представниками департаментів охорони здоров’я по усій країні. Пропозиції, зауваження та коментарі щодо ключових питань запровадження професійного ліцензування лікарів, озвучені та обговорені в ході публічних консультацій, будуть враховані в процесі підготовки відповідного законопроекту.
Важливо знати: Як реалізуються права медиків у допуску до професії
Наразі МОЗ проводить пояснювальні консультації в регіонах щодо нової системи індивідуального ліцензування медичної практики в Україні. Такі консультації вже відбулися в Києві, Львові, Ужгороді, Вінниці, Харкові, Сумах та в Дніпрі. Наступні консультації заплановані в Рівному, Черкасах та Одесі.
Окремо у відомстві повідомляють, що для медичних працівників, які не можуть прийняти участь у публічних консультаціях є можливість прийняти участь в онлайн-опитуванні, результати якого будуть враховані в процесі підготовки відповідного законопроекту.
Комментировать