Новини

Пояснення МОЗ: декларації залишаться дійсними після зміни юрособи закладу

стетоскоп на столе у врача_медпросвита

Пацієнт підписує декларацію не з закладом, а з лікарем.

У разі перетворення закладу охорони здоров’я у комунальне некомерційне підприємство, при поділі, виділі, приєднанні юридичних осіб-надавачів медичних послуг,  раніше подані декларації залишаються чинними і вважаються поданими юридичній особі-правонаступнику за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати у закладі.

Таким чином, зміни в юридичному статусі надавача медичних послуг не будуть впливати на права пацієнта отримувати безоплатну первинну медичну допомогу в обраного лікаря.

Нагадаєемо також, що медзаклади вперше отримують фінансування за кількістю декларацій, які були підписані між лікарями первинної ланки та пацієнтами.

МОЗ опублікувало суми які були передані в регіони за новою системою фінансування

Найбільше фінансування очікувано отримав Київ. Загальна сума склала трохи більше 84 мільйонів гривень. При вирахуванні потреб на фінансування враховувались не тільки підписані декларації. До кінця 2018 року медзаклади первинки також отримуватимуть часткове фінансування на пацієнтів, які ще не встигли підписати декларації, але починаючи з 2019, відповідно до плану реформ, заклади отримуватимуть кошти тільки за пацієнтів, яким надаються медичні послуги згідно з підписаними деклараціями.

Комментировать

Нажмите для комментария