Новини

Пояснення МОЗ: Чи залишаться спеціалісти в поліклініках?

Підвищення кваліфікації лікарів_медпросвіта

В МОЗ розповіли, що міністерство не вирішує долю спеціалістів. Рішення самостійно приймають медичні заклади.

Медичні заклади самі вирішуватимуть, які спеціалісти їм потрібні для надання замовлених державою послуг. За досвідом інших країн, можна очікувати поступове зменшення запитів до вузьких спеціалістів паралельно з підвищенням кваліфікації сімейних лікарів.

Також в МОЗ вважають, що «перспективною є перекваліфікація вузьких спеціалістів на лікарів загальної практики. У такому випадку лікар зможе надавати і послуги первинної медичної допомоги (та мати гідний стабільний дохід), і, за наявності необхідного обладнання, надавати профільні послуги».

Крім того, в міністерстві заявляють, що «сімейні лікарі з додатковою спеціалізацією користуватимуться додатковим попитом з боку пацієнтів з відповідними хронічними захворюваннями. Особливо це стосується кардіологів, пульмонологів, гастроентерологів».

Таким чином, на думку МОЗ, перевчені на сімейників колишні кардіологи тощо, отримають відчутні конкурентні переваги.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Тобто, лікарям вузького профілю для достойного заробітку пропонують додатково перевчитися протягом 6 місяців курсів спеціалізації на лікаря загальної практики-сімейної медицини, щоб вjyb за рахунок ДОДАТКОВОЇ роботи маkb можливість заробити пристойну зарплатню, а за основним профілем буде цмоктати лапу, вибачте за брутальність? Від недовантаження перейти до перевантаження? Кого влаштовують такі реформи, чиновників МОЗу?

    Ми на Facebook

    Вибір редакції