Вибір редакції Новини

Пояснення МОЗ: Бригади «швидкої» надають допомогу у випадках, коли існує безпосередня загроза життю та здоров’ю людини

У зв’язку з реформування «швидкої» поповзли чутки про розподілення екстреної та невідкладної меддопомоги на різні номери для виклику. МОЗ надало чітку відповідь про роботу ЕМД у 2019 році!

«Бригади «швидкої» надають допомогу у випадках, коли існує безпосередня загроза життю та здоров’ю людиниІснує перелік симптомів, які можуть свідчити про необхідність екстреної допомоги. Це, наприклад, раптовий розлад дихання, знепритомлення, біль у ділянці серця, значна зовнішня кровотеча тощо. У таких випадках необхідно викликати швидку допомогу за єдиним номером 103. Бригада екстреної медичної допомоги має прибути на місце події у містах – протягом 10 хвилин, у населених пунктах поза межами міста – протягом 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера», — пояснюють у відомстві.

Зазначимо, що реформування роботи ЕМД почалось ще у 2018 році. Частину функцій дійсно буде перекладено на службу невідкладної допомоги, до якої також мають приєднатись частково сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Юридична допомога: Гроші від пацієнта за надання меддопомоги чи консультацію не вважається харабем

«Так звана “служба невідкладної допомоги” є однією з опцій надання медичної допомоги вдома в пацієнта. Рішення про її створення та підтримку приймає місцева влада. В тих регіонах, де працює така служба, є окремі номери, за якими можна викликати медиків або скористатись переадресацією виклику з номеру 103. Зазвичай, це місцеві номери і в жодному випадку — не номер 112. Крім того, якщо йдеться про неекстрений виклик у робочий час медичного закладу первинної допомоги, можна звернутись до свого сімейного лікаря»,- зазначають у прес-службі МОЗ України.

В майбутньому, коли в повній мірі запрацюють регіональні диспетчерські служби «103», дзвінки від пацієнтів будуть чітко розділятись на екстрені та не екстрені, але наразі ЕМД працює фактично без змін.

Вимоги МОЗ до кількості балів, які мають набрати лікарі в рамках безперервного професійного розвитку

«Якщо на регіональному рівні не визначений механізм надання медичної допомоги в неекстрених випадках, до таких пацієнтів виїжджають бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги протягом 1 години з моменту отримання звернення. Наприклад, йдеться про такі стани, які не загрожують життю, як незначне підвищення температури чи тиску без додаткових симптомів, випадки загострення хронічних хвороб тощо», — підкреслили у МОЗ.

Комментировать

Нажмите для комментария