Новини

Пояснення медреформи від Гройсмана: За що заплатять лікарям? Звідки будуть брати обладнання

Гройсман пояснив медреформу_медпросвіта

Лікарі-спеціалісти та сімейні лікарі отримуватимуть кошти за вилікуваних пацієнтів. Все за звітами через E-health. За обладнанням звертатись у громади.

Збереження медичних закладів та їх фінансування буде питанням саме місцевої влади, а не Уряду. Частину коштів медзаклад звичайно отримуватиме з державного бюджету, а саме ті кошти, які заробили за своїх пацієнтів лікарі. Частина піде на зарплатню, інша на необхідні для лікарні речі. Сам медичний заклад буде забезпечуватись місцевої владою. Гройсман впевнений, що кошти в них є, але вони зберігають їх на депозитах.

Польща відміняє додаткову атестацію для українських медиків або «нас нікому буде лікувати»!

Самі ж лікарі будуть отримувати гроші за конкретну медичну послугу. Вартість кожної з них буде вираховуватись за реальними потребами. Це буде так званий перехід до «Доказової медицини», з виключенням гіпердіагностики. Наприклад, на лікування пневмонії розрахунок буде включати в себе ліки, які буде доцільно використати за станом пацієнта. З розрахунку буде виключена госпіталізація та інші окремі позиції. В саму ж вартість лікування буде включено винагорода лікарю.

А займатись розрахунками, фінансуванням галуззі, та договорами з лікарями (а також дозволами на медичну практику), за словами Гройсмана буде Національна служба здоров’я, яку планують створити до кінця року. За своїми функціями НЗСУ буде схожим на казначейства, та також виступить у ролі оператора.

Лікарям виплатять борги по зарплаті: 559,2 млн грн вже виділено, але не все — лікарям

«І ми, зі свого боку, робимо певні кроки вперед. Вже почали запроваджувати міжнародні протоколи лікування, згідно з якими лікує весь світ (адаптованих та переведених протоколів досі немає ред.).», — коментує зміни в системі Гройсман.

В Уряді зазначають, що оптимізація мережі медичних закладів допоможить перепрофілювати неефективні лікарні в хоспіси, реабілітаційні центри, тощо. Все те, що в дійсності може бути необхідним для пацієнтів.

В той же час, експерти повідомляють, що деякі громади будуть вимушені перепрофілювати, або просто залишити без фінансування медзаклади, тому що, майже всі кошти йдуть на підтримку життя міста. В першу чергу така ситуація може скластись в невиличких містах та СМТ. 

Наказ МОЗ Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я

Під кінець, Гройсман нагадав, що вже декілька місяців працює урядова програма «Доступні ліки», якою вже встигли скористатись 3,5 млн українців. Восени планується розширити перелік ліків за програмою для лікування інших захворювань  якими особливо вражені українці. На цей час програма робить доступними ліки від хвороби серця, астми та діабету.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції