Новини

Пояснення Кабміну: як працюватиме нова модель фінансування первинки в 2018

Справа проти Гройсмана

2018 року в Україні запрацює нова модель фінансування первинної ланки меддопомоги

Як повідомили в Кабміні, відбуватиметься це наступними кроками:

  • Створення Національної служби здоров’я (спеціальний орган виконавчої влади), яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам і лікарям-ФОПам за надання меддопомоги людям.
  • НСЗУ укладе угоди зУСІМА медичними закладами та гарантує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, яким у цих закладах надають допомогу.
  • Фінансування проводитиметься на умовах попередньої оплати; людині потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування.
  • Медзаклад, лікар-ФОП повідомляє НСЗУ про кількість пацієнтів, з якими підписано угоди. НСЗУ перераховує їм кошти за обслуговування громадян згідно з установленими тарифами; фінансування медичної допомоги через НСЗУ забезпечить головне — єдині стандарти надання меддопомоги та рівний доступ до медичних послуг для кожного громадянина, незалежно від прописки.
  • Саме держава гарантуватиме, що кожному громадянину, який звернеться до сімейного лікаря, буде надано допомогу безкоштовно.
  • Лікар гарантовано отримає кошти за свою роботу, згідно з установленим тарифом, незалежно від того, де він працює — у великому місті чи сільській місцевості; фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії чи лікаря-ФОПа відбуватиметься з державного бюджету й не залежатиме від фінансової спроможності місцевої громади чи прихильності місцевих чиновників. Воно залежатиме винятково від кількості громадян, яким у медзакладах надали допомогу.

Джерело: www.facebook.com/KabminUA

Комментировать

Нажмите для комментария