Вибір редакції Новини

Повір у себе!

Сьогодні, 3 грудня, в світі відзначається день поваги до людей з особливими потребами.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю.

Не завжди хвороба може проявлятись візуально — фізично/ментально, коли у молодому тілі може «жити» онкологія, цукровий діабет, ВІЛ або будь-яке інше захворювання, яке поступово руйнує життя у людини без особливих на те ознак. Але, ці історії про незламність молодого людського духу, жаги до успішного, справедливого життя, коли кожного разу «падаючи, підіймаються з колін» і продовжують свою справу. Це гарний надихаючий приклад для тих, хто змирився зі своєю недугою, з обмеженим способом життя, а також для нашого суспільства, щоб підняти рівень толерантності та зламати стереотип про «людину з інвалідністю» у 21 столітті. Давайте поважати один одного, «життя — не цукор» не треба його ускладнювати.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

<iframe width=»560″ height=»315″ src=»https://www.youtube.com/embed/EK8faMv_lDk» frameborder=»0″ allow=»accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture» allowfullscreen></iframe>

Комментировать

Нажмите для комментария