Новини

Потрошку, але всім — пояснення МОЗ щодо реформи

Уляна Супрун_Медпросвіта

Нагадаємо, що відповідно до закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» держава гарантує повну оплату необхідних громадянам медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій, згідно з тарифом за рахунок коштів Державного бюджету України. Тобто, населенню надано гарантію безкоштовного надання необхідних медичних послуг та лікарських засобів, але лише тих, що передбачені програмою.

Програма визначає перелік та обсяг медичних послуг (включаючи медичні вироби) та лікарських засобів для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами, повну оплату надання яких пацієнтам гарантує держава.

У МОЗ зазначили, що обсяг послуг у межах програми медичних гарантій визначається обсягом фінансування системи охорони здоров’я. Отже конкретне покриття, яке працюватиме в 2020 році, цілком залежить від бюджетного процесу в 2019 році.

«Головне, що, яким би не було фінансове покриття, всі громадяни отримають до нього реальний доступ» — говориться в поясненні МОЗ. Також в міністерстві додають, що для дороговартісного лікування, як і сьогодні, існуватимуть цільові програми, продовжуватимуть діяти програми лікування онкології, гепатитів, СНІДу тощо.

Комментировать

Нажмите для комментария