Новини

Посилення ролі і участі церков і релігійних організацій у протидії епідемії ВІЛ/СНІДу

17-18 листопада 2015 року  у м. Києві за ініціативи Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) в Україні відбувся семінар «Посилення ролі і участі Церков і релігійних організацій у протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в умовах гуманітарної кризи в Україні. Розробка Стратегії з ВІЛ/СНІДу на 2016-2018 рр.».

В рамках заходу відбулося обговорення стратегічних завдань та ключових напрямків діяльності Церков і релігійних організацій у забезпеченні сталості надання послуг з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки для досягнення Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 рр.

Учасники зустрічі торкнулись питань щодо можливості залучення всіх конфесій Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій для забезпечення універсального доступу до профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки,  а також збільшення спроможності та потенціалу кожної з Церков та релігійних організацій, щодо планування та впровадження всебічних заходів з протидії ВІЛ/СНІДу, шляхом їх професійної підготовки, поширення інформації та зміцнення співпраці з урядовими та неурядовими ВІЛ-сервісними організаціями, визнаючи унікальну роль Церков і РО в напрямку досягнення «0» толерантності до стигми і дискримінації, що є дуже важливим у забезпеченні доступу до лікування ЛЖВ.

Важливим завданням учасників зустрічі стала побудова ефективного партнерства ЦіРО з державними та неурядовими ВІЛ-сервісними організаціями та посилення внутрішньої та міжконфесійної координації. По завершенні зустрічі всіма учасниками була прийнята резолюція.

Від ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» у заході взяла участь Заступник директора з питань організації медичної допомоги ВІЛ-інфікованим особам Лариса Гетьман.

Комментировать

Нажмите для комментария