Новини

Портативні рентгенографічні апарати закуплено для протитуберкульозних закладів трьох областей

Портативні рентгенографічні апарати

За підтримки проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» закуплено три цифрових портативних рентгенографічні апарати «FDR Xair (XD2000)» японського виробництва. Їх використовуватимуть у протитуберкульозних закладах Одеської, Київської та Чернігівської областей.

Придбані апарати сприятимуть активному виявленню туберкульозу на ранніх стадіях серед груп ризику та осіб, які мали контакт з хворими на туберкульоз. Таким чином, люди, які мали тісний контакт із хворими на туберкульоз і мають ризик захворіти на туберкульоз, зможуть пройти рентгенологічне обстеження поблизу місця проживання під час попередньо організованих візитів мобільних рентген бригад.

Для того, щоб почати користуватись цим обладнаннями, медичним закладам потрібно отримати ліцензії на зберігання та його використання. Для цього проєкт USAID супроводжує процес підготовки та подання пакета документів.

Відбувається також і навчання медичних працівників правильному використанню апарата. Йдеться про тренінги та інструктаж для рентгенологів та рентген лаборантів.

Важливо, що портативний 3,5-кілограмовий пристрій можна використовувати не лише в будь-якій будівлі, а й просто неба, що дає змогу обстежувати більше людей, які цього потребують, зокрема тих, хто не має доступу до лікарні.

Чергова закупівля проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» продовжує слідувати головній меті – робити послуги з лікування туберкульозу доступними для всіх, хто їх потребує. В умовах війни, яку розв’язала росія, проєкт продовжує допомагати системі охорони здоров’я України та забезпечувати здоров’я й безпеку громадян.

Комментировать

Нажмите для комментария