Новини

Порошенко: «На днях… підпишу закон про сільську медицину. Це особливий закон»

Порошенко_Медпросвита

Закон від президента Петра Порошенко, який був прийнятий ще минулого місяця передбачає створення телемедицини та 5 мільярдів гривень на амбулаторії в селах.

«На днях… підпишу закон про сільську медицину. Це особливий закон», — розповів Петро Порошенко під час урочистого заходу присвяченого до Дня працівників прокурату в минулу п’ятницю.

На відміну від законопроектів, які подавала команда Супрун від МОЗ, законопроект про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості пройшов максимально швидко через усі голосування, як у першому так і другому читанні.

Сільська медицина: пацієнтів лікуватимуть через інтернет лікарі з міста, а сільській лікар – диспетчер

Основна ідея закону – це виділення 5 мільярдів гривень та будівництво сучасних амбулаторій в селах в Україні, які будуть комп’ютерізовані та підключені до мережі Інтернет. Це необхідно для створення системи телемедицини.

Ця система дозволить сільським лікарям зв’язуватись з міськими колегами, коли необхідна консультація у важкому питанні. Як саме все це працюватиме, поки не зрозуміло.

«Це особливий закон – питання життя або смерті для мільйонів українських громадян, які живуть в сільській місцевості», — підкреслює президент.

Нові подробиці реформи на наступний рік. МОЗ опублікувало план реформи та чого чекати лікарям

Відзначимо, що політологи вказують на те, що цей законопроект буде одним з монументів в передвиборчій кампанії Петра Олексійовича. Саме тому, можна сподіватись, що виділені кошти підуть реально на покращення стану медицини на селі.

Комментировать

Нажмите для комментария