Новини

Порошенко: Канада та Всесвітній банк допоможуть Україні у реформі сільської медицини

Порошенко_Медпросвита

Президент України Петро Порошенко повідомив, що Всесвітній банк та Канада, допоможуть, як фінансово, так і технічно побудувати телемедицину в селах.

«Дуже вдячний нашим канадським партнерам, які підтримали мою програму з розвитку сільської медицини, і Всесвітньому банку. Разом вони нададуть нам необхідну допомогу для формування в Україні телемедицинської мережі», — повідомив Петро Порошенко.

За прийнятою президентською реформою сільської медицини, було виділено коштів на сумму у розмірі 4 мільярди гривень. Ці фінанси підуть на будівництво або реконструкцію сучасних сільських амбулаторій, які будуть обладнані необхідною медичною та комп’ютерною технікою.

Лікарі, які працюватимуть в амбулаторіях зможуть проводити первинний огляд пацієнтів, та у разі необхідності зв’язуватись з міськими колегами для консультації.

Крім коштів з Державного бюджету, Україна отримала суму у розмірі 700 мільйонів гривень від Канади для впровадження реформ в Україні. Частина цих коштів піде на створення телемедицинської мережі. Ще частина коштів буде залучена від великого кредиту від Всесвітнього банку.

Як працюватиме телемедицина? Всі технічні нюанси протестують через пілотний проект

«Мрію, що найближчим часом, як можна швидше, після імплементації цілей, які задекларовані в нашому меморандумі (мова йде про допомогу у впровадженні реформи сільської медицини від Канади –ред.), ми могли поїхати  село, зайти в амбулаторію, вийти на зв’язок з найкращими професорами України і продемонструвати ефективність функціонування системи телемедицини», — заявляє президент України.

Сільська медицина: пацієнтів лікуватимуть через інтернет лікарі з міста, а сільській лікар – диспетчер

Відзначимо, що ще наприкінці 2016 року ВООЗ порекомендувало впроваджувати телемедицину в усіх куточках світу. Наразі, дефіцит кваліфікованих медичних кадрів розповсюдився навіть у найбільш розвинутих країнах Європи та Америки.

Комментировать

Нажмите для комментария