Вибір редакції Статті

Порівняння ефективності щеплення проти грипу та COVID-19

Необов’язково, щоб вакцини мали високу ефективність, щоб врятувати тисячі життів і запобігти мільйонам випадків захворювання.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), популярна на сьогоднішній день вакцина від грипу має ефективність усього 40-60%. Однак протягом 2018-2019 років щеплення запобігло захворюванню близько 4,4 мільйонів осіб, що відповідає 2,3 мільйонам медичних відвідувань, 58 тисячам госпіталізацій та 3500 смертям, пов’язаним з грипом.

Варто відзначити, що ефективність вакцини проти грипу варіюється від сезону до сезону через характер вірусів грипу, які циркулюють в поточному році. Точну дієвість вакцини у реальних умовах визначити доволі складно. Тим не менш клінічні дослідження дозволяють розрахувати очікувану ефективність, і ефективність всіх анонсованих на сьогоднішній день вакцин проти COVID-19 є вищою, ніж у вакцин проти грипу.

Нагадаємо, що за даними фармацевтичних компаній, вакцина Pfizer/BioNTech має ефективність 95%, Moderna –  94,1%, а Oxford/AstraZeneca – 70%. Таким чином, доцільність вакцинації широких верств населення проти коронавірусної інфекції не залишає сумнівів.

Зазначимо також, що кількість введених доз може поліпшити ефективність деяких вакцин. У разі щеплення від грипу дві дози вакцини замість однієї забезпечують посилення захисту від інфекції у деяких групп населення, включаючи дітей та реципієнтів трансплантованих органів. Бустерна доза не приносить користі людям старше 65 років або людям з ослабленою імунною системою.

Комментировать

Нажмите для комментария