Новини

Полтавських медиків вчили лікувати інфаркт міокарду по-новому

З Полтавської області стартував цикл робочих поїздок фахівців МОЗ України на чолі з провідним науковим співробітником ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска» НАМН України, д.м.н., професором, головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Кардіологія» Максимом Соколовим в рамках проведення освітньої програми «Регіональна реперфузійна мережа – національний стандарт лікування гострого інфаркту міокарда».

У навчальній робочій зустрічі в Полтаві взяли участь лікарі-кардіологи, терапевти, лікарі загальної практики-сімейної медицини, екстреної медичної допомоги та інші фахівці – всього понад 150 учасників. Отримані знання вони зможуть використовувати в організації необхідної медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда.

«Реперфузія – це повторне відновлення кровотоку по судинам серця. Реперфузійна терапія як нова методика лікування інфаркту міокарду з механічним відкриттям артерії за допомогою стента, вже довела свою ефективність. І змінивши підходи у лікуванні, кількість смертей від цієї недуги можна скоротити вдвічі», — наголосив професор Максим Соколов.

Під час навчання надано можливість кожному учаснику спробувати свої сили на симуляторі для проведення інтервенційних втручань, а після завершення освітньої частини програми – проведено онлайн-тестування лікарів-учасників з подальшою видачею сертифікатів НМАПО імені П.Л. Шупика.

Нагадаємо, МОЗ України започаткувало та впроваджує систему «Регіональної реперфузійної мережі» за допомогою громадської ініціативи «Stent for Life» в Україні з метою збереження життя й надання ефективної медичної допомоги українцям, хворим на гострий інфаркт міокарда. В рамках проекту подібні робочі поїздки протягом року плануються у вісім регіонів України – до Полтавської, Одеської, Хмельницької, Львівської, Івано-Франківської, Вінницької, Черкаської, Закарпатської областей.

Читайте також: Вперше в Україні перевірять забезпечення лікарськими засобами за міжнародними стандартами

Комментировать

Нажмите для комментария