Новини

Польські лікарі продовжують голодування за покращення умов та збільшення зарплат

20 молодих лікарів Дитячого клінічної лікарні Варшави голодують вже 12 днів. Вони вимагають від Уряду збільшення фінансування та покращення умов праці.

До протесту постійно долучаються інші лікарі Польщі, а Уряд у минулу п’ятницю влаштував виїзне засідання сеймової комісії здоров’я. Стан лікарів, які продовжують голодування стабільний, а на них нарешті звернув увагу Міністра здоров’я Константи Радзівілл, який їх повністю підтримав та запропонував долучитись до праці над вирішенням проблем у сфері охорони здоров’я, але, якщо вони припинять протест.

Польские врачи требуют повышения зарплат. В Варшаве голодовка врачей

«Маю надію, що попри деяку недовіру, помітну з боку лікарів-резидентів, після всіх декларацій, які я даю від свого імені, але також від імені пані прем’єр-міністр, довіра буде відбудована і ми зможемо приступити до спільної праці», — заявляє Радзівілл.

Основна вимога лікарів – це збільшення витрат на систему ОЗ до 6,8 відсотка ВВП, з подальшим збільшенням протягом десяти років до 9 відсотків ВВП, а також реальне нормування робочого дня. До цього часу, через брак медичних кадрів, лікарям доводилось проводити по декілька чергувань поспіль.

На цей час протест продовжується. Сьогодні має зібратись протестний комітет та нагадати Уряду умови припинення акції голодування. Зупинятись польські лікарі не мають наміру.

Комментировать

Нажмите для комментария