Новини

Положення про медичний пункт тимчасового базування

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Чинний, поточна редакція — Прийняття від 29.07.2016, Наказ Міністерства охорони здоров’я України
29.07.2016 № 801

1. Медичний пункт тимчасового базування (далі — МПТБ) організовується з метою підвищення доступності первинної медичної допомоги (далі — ПМД) та долікарської медичної допомоги для населення віддалених від місця розташування амбулаторій та фельдшерсько-акушерських/фельдшерських пунктів (далі — ФАП/ФП) населених пунктів, працівників підприємств, установ та організацій.

2. МПТБ є місцем тимчасового базування медичного персоналу амбулаторії, ФАП/ФП, не входить у структуру центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги (далі — ЦПМСД) та не має власної структури.

3. МПТБ створюється за ініціативою органу місцевого самоврядування, у тому числі об’єднаної територіальної громади, керівництва підприємства, установи або організації за погодженням з головним лікарем ЦПМСД, до території обслуговування якого належить цей населений пункт, підприємство, установа або організація.

4. МПТБ утримується за рахунок ініціатора його створення, який надає приміщення, що відповідає санітарно-гігієнічним нормам, створює належні виробничі умови, забезпечує додержання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці та протипожежної безпеки, здійснює його оснащення, забезпечує лікарськими засобами та виробами медичного призначення, забезпечує проїзд медичного працівника до МПТБ.

5. У МПТБ медичними працівниками здійснюються заходи санітарно-просвітницького та профілактичного спрямування, консультації лікарями без проведення лікувально-профілактичних процедур, що потребують додаткового обладнання, а також надання медичної допомоги.

6. Робота медичного персоналу амбулаторії або ФАП/ФП у МПТБ здійснюється за графіком, складеним завідувачем амбулаторії, погодженим з органом місцевого самоврядування, у тому числі об’єднаної територіальної громади, або керівництвом підприємства, установи чи організації та затвердженим головним лікарем ЦПМСД.

Директор
Медичного департаменту

В. Кравченко

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції