Новини

Полегшать роботу: Лікарям більше не доведеться займатись лікарняними листами

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

За планом Міністерства охорони здоров’я, лікарняні листи будуть переведені в електронну форму. Лікарі будуть лише зафіксовувати факт хвороби.

В рамках медичної реформи продовжується поступовий перехід звітності в електронну форму. Починають з історії хвороби кожного пацієнта, яку буде отримувати Національна служба здоров’я України у формі звіту. Таким чином лікарі просто будуть доводити, що дійсно надають послуги, а за це отримуватимуть фінансування. Переважно такий підхід стосується вторинної ланки.

Найближчим часом до електронної медичної системи додадуть і лікарняні листи. Перше тестування відбудеться в рамках пілотного проекту в 5 регіонах України, а вже потім підключаться і всі інші медичні установи.

«Після того, як працівник перехворіє і вийде на роботу, працедавець в електронній формі лікарняного ставитиме відмітку, що працівник вийшов на роботу і лікарняний більше не потрібний», — заявляє заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Так платно чи безоплатно? Пояснення МОЗ

Необхідно одразу зазначити, що це не перший крок, коли лікарям полегшують звітність. Наразі підготовлено проект Наказу МОЗ за яким лікарі більше не будуть копіювати документи пацієнта під час укладання з ним декларації. У відомстві вважають, що краще зосередитися на лікуванні пацієнтів, а не звітності.

Найстрашніші хабарники: НАБУ заявляє, що медицина лідирує у корупції

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook