Збільшення мінімальниз заробітних плат з 1 січня 2019 року покращило життя лікарів екстренної медичної служби, але не сильно – всього на 300 гривень.
Незважаючи на те, що вже третій рік поспіль медики скаржаться на найнижчі зарплати в Україні, що неодноразово було підтверджено і в уряді Гройсмана і директором Центру зайнятості, в Кабміні не поспішають збільшувати оклади лікарів, фельдшерів та медсестер.
У МОЗ же продовжують стояти на тому, що підвищення зарплат буде можливим тільки після закінчення реформи. На первинці, наприклад, вони заявляють, що лікар з Бахмуту, який вже підписав макситмальну кількість декларацій з пацієнтами, отримав 17 887 гривень за грудень. А ось лікарі спеціалісти мають чекати мінімум до 2020 року.
Для порівняння посадові оклади за 2018 та 2019:
В той же час необхідно зауважити, що лікарів ЕМД у 2019 року взагалі мають перенаправити на роботу в стаціонарні відділення, а фельдшерів чекає перекваліфікація у парамедиків.
МОЗ: Зарплата сімейних лікарів до реформи 7 000 грн, а після реформи до 18 000
Платять як дурням, а вимоги… Колеги, ця ситуація називається РАБСТВО. Раб працює за харчі і мовчить. Лозунг більшовиків «мы не рабы — рабы немы» абсолютно справедливий. Колеги, не мовчіть, не будьте рабами!