Новини

Погано обладнані та недоукомплектовані медзаклади позбавлять ліцензії. Пояснення МОЗ

Нагадаємо, що у разі перетворення закладів охорони здоров’я у підприємство, йому необхідно одержати нову ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, у встановленому законодавством порядку.

За даними МОЗ, вже 40 закладам було відмовленно в наданні нової ліцензії.

Як пояснили в МОЗ, із 40 закладів, які отримали відмову – 17 не укомплектовано медичними працівниками за заявленими спеціальностями (тобто є вакантні ставки), у 22 відсутнє медичне обладнання і медичні вироби (необхідний мінімум), 12 – це суб’єкти господарювання, де декларуються спеціальності, які не відповідають або відсутні в переліку «Номенклатури лікарських спеціальностей та спеціальностей молодших спеціалістів», затвердженому МОЗ України.

Табель матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу

Роман Ілик, замміністра МОЗ, пояснив:

«Заклади, які не змогли отримати ліцензію, можна поділити на дві групи. Перша – це ті, де є недоліки в кадрових питаннях. І друга – це ті,  до яких є питання до табелю оснащення. Ліцензування, яке проводить Міністерство відбувається за декларативним принципом. Якщо в документах, які подає до МОЗ заявник, не відображено кадрове забезпечення, відповідно до кваліфікаційних вимог, не задекларовано  наявність мінімального табеля оснащення, який необхідний, щоб заклад мав можливість повноцінно працювати – це і є підставою для відмови у видачі ліцензії»

Пояснення МОЗ: Отримання нової ліцензії у разі перетворення закладів ОЗ з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook