Новини

Подробиці про новий міжнародний іспит з основ медицини від МОЗ: Зміст, формат, вимоги та складові

15 березня студенти 4 курсу спеціальності “Медицина” візьмуть участь в  міжнародному моніторинговому дослідженні якості вищої освіти.

Дослідження проведуть на базі завдань міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM — International Foundations of Medicine).  Розповідаємо докладно про умови і зміст іспиту.

Завдання міжнародного іспиту з основ медицини (фундаментальні науки) (IFOM Basic Science)  розробляються та перевіряється однією з найавторитетніших у світі атестаційних агенцій – Національною радою медичних екзаменаторів США (NBME). В Україні іспит адмініструється Центром тестування при МОЗ України спільно з NBME.

Як проходитиме іспит: про формат і процедуру

Міжнародний іспит студенти складатимуть українською мовою у форматі письмового тесту.

Як проходитиме іспит:

 1. Інструктаж — 15 хвилин — перед початком тесту студенти отримають детальну інформацію про всі аспекти проведення тесту, зможуть задати питання.
 2. Кожен студент отримає зошит з завданнями, бланк відповідей, олівці, які забезпечує Центр тестування. Зверніть увагу: Бланк відповідей заповнюється олівцем. З собою не потрібно брати ані олівців, ані аркушів паперу.
 3. Складання тесту IFOM триватиме 4 години. Тест містить 160 питань.
 4. Формат завдань: завдання множинного вибору, де з п’яти-восьми варіантів потрібно обрати один правильний.
 5. Після закінчення тестування усі відповіді опломбовуються Центром тестування при МОЗ України та передаються до Національної ради медичних екзаменаторів США (NBME – National Board of Medical Examiners) для подальшої перевірки.

Технічні вимоги до складання іспиту

Докладно ознайомтесь з процедурою й основними правилами проведення іспиту.

Що взяти на тест і чим не можна користуватись:

 • Візьміть паспорт — його наявність обов’язкова для складання тесту.
 • Залиште вдома і поза межами аудиторії абсолютно всі електронні засоби зв’язку — телефон, комп’ютер, планшет, пейджер, фотокамеру, диктофон тощо. Так само не можна брати годинник.
 • Не беріть з собою  їжу — це заборонено.
 • Не приносьте з собою зайві предмети гардеробу — додатковий одяг, головні убори. Будь-які додаткові речі залишайте поза місцем проведення тесту.
 • Уважно слухайте і чітко дотримуйтесь інструкцій та вимог керівника/представника екзаменаційної комісії, що будуть оголошені перед початком тесту.
 • Задайте всі питання, що вас цікавлять, ПЕРЕД проведенням тестування. Під час проведення іспиту не можна ставити запитання представникам екзаменаційної комісії.

Новий іспит для студентів-медиків: Хто, як та коли буде його складати вже у 2019 році?

Які питання будуть у тесті IFOM: про зміст і складові міжнародного іспиту з основ медицини

Основна мета іспиту – перевірка рівня професійної компетентності із фундаментальних дисциплін та вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.

Тестові завдання охоплюють питання нормальної та патологічної анатомії та фізіології, а також біохімії, гістології, фармакології тощо.

IFOM (Basic Science) складається з компонентів, кожен з яких має свою вагу. Найбільше питань тесту (62%-68%) стосуватимуться медичних знань і базових наукових концепцій. Докладно про блоки питань і їх частку в структурі тесту дивіться у таблиці:

СистемаВідсоток
Медичні знання / базові наукові концепції62%-68%
Медичне обслуговування пацієнтів: Діагностика21%-28%
Медичне обслуговування пацієнтів: Ведення6%-8%
Інформування, комунікабельність та професіоналізм1%-3%
Навчання на практиці2%-4%
Загальні принципи фундаментальної науки12%-14%
Імунна система3%-5%
Кров і лімфоретикулярна система3%-5%
Нервова система і органи чуття9%-11%
Шкіра та підшкірна тканина2%-4%
Кістково-м’язова система/опорно-руховий апарат5%-7%
Серцево-судинна система11%-13%
Дихальна система7%-9%
Шлунково-кишкова система8%-10%
Нирково-сечові системи5%-7%
Вагітність, пологи і післяпологовий період2%-4%
Жіноча репродуктивна система і груди2%-4%
Чоловіча репродуктивна система1%-3%
Ендокринна система5%-7%
Мультисистемні процеси та розлади8%-10%
Біостатистика, епідеміологія / здоров’я населення та інтерпретація медичної літератури2%-4%
Суспільні науки1%-3%

 

Процеси систем органівВідсоток
Нормальні20%-30%
Патологічні70%-80%

 

Також можна ознайомитись з веб-версією IFOM (фундаментальні науки) через безкоштовний 20-хвилинний онлайн-тест за посиланням

Про результати дослідження

До 17 травня 2019 року МОЗ України отримає від NBME звіти з результатами, на основі яких буде розроблено рекомендації щодо вдосконалення навчальних планів та освітніх програм.

Результати іспиту міжнародного моніторингового дослідження не вплинуть на успішність студентів поточного навчального року і не можуть стати приводом для виключення студентів з університетів. Це дослідження є інструментом для  студентів, викладачів і керівництва закладу освіти, щоби отримати об’єктивну оцінку знань та якості підготовки.

 

Матеріал прес-служби МОЗ України

Комментировать

Нажмите для комментария