Новини Новини медицини

6 почуття існує — відкриття вчених вражають.

Американським біологам вдалося в людській ДНК знайти ген, який відповідає за інстинктивне виявлення положення тіла в просторі, або іншими словами ген «6 почуття». Він отримав назву — Ген PIEZO2, після чого вчені взялися за детальне його дослідження і приступили до першої фази експериментів.

Експерименти проводилися над двома добровольцями в яких було виявлено тяжкі форми сколіозу. Вивчаючи їх ДНК, вчені з’ясувати, що у цих хворих ген PIEZO2 містить дефекти. Саме цей факт підштовхнув біологів на думку про дослідження припущення про зв’язок даної ділянки ДНК з роботою інших органів та систем, порушення роботи в яких може спровокувати сколіоз.

Після отримання згоди від самих пацієнтів і їх близьких родичів на проведення подальших дослідів, вчені приступили до другої фази експериментів, яка полягала в застосуванні до пацієнтів різних подразників (холод, тепло, вібрації, уколи колючими предметами і т.д.). В результаті було встановлено, що крім идентифікації торкань, PIEZO2 відповідав за відчуття людиною простору. “Іншими словами” людина, у якої PIEZO2 в нормі, відмінно розуміє, де і як розташоване її тіло в той момент, коли її очі закриті. Прекрасно розуміючи при цьому до яких предметів вона торкається, вимальовуючи в своїй свідомості повну картину того, що її оточує і зберігає при цьому рівновагу під час руху.

Але добровольцям не вдалося пройти це випробування, вони не могли з заплющеними очима торкнутися навіть кінчика свого носа, не кажучи про те, щоб пересуватися і орієнтуватися в приміщенні. Але, при цьому вони чудово виконували поставлені перед ними завдання коли не заплющували очі, не дивлячись на деформації в своїй опорно-руховій системі.

Вчені висунули припущення про те, що результати даних випробувань пов’язані з тим, що мозок хворих людей почав користуватися додатковими джерела для одержання даних про пристосувався положення тіла в просторі за допомогою зору. Таким чином, коли такі хворі закривають очі, вони позбавляються «6 почуття» і не здатні відчувати своє положення в просторі.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook