Новини

Почав діяти революційний регламент для дошкільних закладів

Згідно з новими санітраними правилами. медичні довідки, якщо дитина відсутностя, більше не вимагаються, окрім випадків інфекційного захворювання дитини

Українське міністерство охорони здоров’я співпрацюючи із науковцями та профільними експертами медичного та педагогічного профілю розробило Санітарний регламент для дошкільних  навчальних закладів. Документ затверджений профільним відомством від 24.03.16 №234 і зареєстрований у мінюсті 14.04.16 №563/28693.

Зокрема, наказ скасовує санітарні правила для ДНЗ, основні положення яких розроблялися ще за радянських часів і є неприйнятними для сучасних умов. А також усуває дублювання вимог з іншими нормативно-правовими документами.

Вимоги Санітарного регламенту поширюються для ДНЗ всіх форм власності. Їх пріоритетом залишається здоров’я та безпека дітей.

Зміст документу:

  1. Оновлено санітарно-гігієнічні вимоги до будівель та приміщень, території дошкільних навчальних закладів, санітарно-гігієнічні вимоги до освітлення, водопостачання, водовідведення та опалення тощо.
  2. Містить санітарно-гігієнічні вимоги до особистої гігієни персоналу, вимоги до медичного обслуговування, оцінки стану здоров’я дітей, вимоги до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей.
  3. Документ конкретизує перелік рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами, яких не повинно бути на території закладу, дені нормативи штучної освітленості основних приміщень, підбору меблів для дітей дошкільного віку, протокол хронометражних спостережень за заняттями з фізичного виховання.
  4. Документ передбачає звуження звуження дискреційних повноважень державних інспекторів. Виключає всі будівельні вимоги, які використовуються лише до ДНЗ, що будуються. Виключає також усі категоричні вимоги щодо розмірів приміщень, об’єктів, відстаней тощо. Виключено погодження, висновки та інші дозвільні документи, і передбачає умови, що сприятимуть створенню дитячих садків, у тому числі у житлових та нежитлових приміщеннях.
  5. Документ враховує нове законодавство у сфері безпечності харчових продуктів та нехарчової продукції. Зменшує диференціацію температурних режимів. За наявності згоди батьків дозволяє використання кліматичної техніки.

Згідно з новими правилами. медичні довідки у разі відсутності дитини не вимагаються, за винятком випадків інфекційного захворювання дитини.

Із повною  версіє документу можна ознайомитись тут

Читайте також: Аналіз стану здоров’я дітей в Україні

Комментировать

Нажмите для комментария