Новини

ПМГ у рамках медреформи дозволить актуалізувати питання дотримання стандартів і якості медпослуг

Програма медичних гарантій (ПМГ) у рамках реформування системи охорони здоров’я дозволить актуалізувати питання дотримання стандартів і якості медичних послуг, вважає в.о. голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Оксана Мовчан.

«У рамках ПМГ у нас з’явився опис медпослуги, ми починаємо рухатися в бік стандартів. Стандарти надання медпослуг є невід’ємною частиною контрактів, за дотриманням яких стежить НСЗУ. Це дозволяє говорити про дотримання стандартів і якості допомоги для пацієнтів. Наприклад, щоб людину з підозрою на інфаркт або на COVID-19 привезли до медзакладу, де буде відповідне обладнання і лікарі відповідної кваліфікації зможуть йому допомогти», — сказала вона на відеоконференції в п’ятницю.

Прем’єр-міністр України Шмигаль повідомив про намір Кабміну підвищити зарплати медикам на 75%

Мовчан також наголосила на важливості реальної і об’єктивної статистики про обсяги наданих медпослуг, яка надається медустановами.

«У нас введена електронна статистика, це означає, що ми дуже уважно ставимося до даних, які вводяться в систему eHealth. Не потрібно вводити цифру 100, якщо вона насправді сім. Чесна статистика — це чесні оплати, це кінець історичним бюджетам, ні до чого не прив’язаних», — сказала вона.

Мовчан підкреслила, що завдяки впровадженню уніфікованої системи кодування НСЗУ отримує інформацію про обсяг послуг, які надає медустанова.

Крім того, підключення медустанови до eHealth і контакти, які вони укладають з НСЗУ, дають інформацію про стан медмережі. «Фактично проведена інвентаризація медзакладів, ми знаємо, скільки їх, що там за обладнання, які фахівці там працюють», — пояснила вона, підкресливши, що вся ця зведена інформація дозволяє НСЗУ, клінікам і їх власникам будувати майстер-плани розвитку мережі.

Зі свого боку, заступник директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитро Самофалов також наголосив на важливості правильної маршрутизації пацієнта.

«Одне з основних питань якісної медичної допомоги — це питання маршруту пацієнтів. Маршрути пацієнта з інфарктом були збудовані вже два роки тому, пацієнтів з інсультом — минулого року. Наявність актуальних маршрутів гарантує, що пацієнт отримає медичну допомогу в повному обсязі, а медзаклад отримає гроші за відповідний пакет», — сказав він.

Максим Степанов : Ми врятуємо українські лікарні і дофінансуємо їх з 1 липня, це рішення уже прийняте

Комментировать

Нажмите для комментария