Новини

Планові пологи з 2019 року будуть платними

Метод_кенгуру_медпросвита

Згідно законопроектам МОЗ, нововведення передбачено вже з початку 2019 року. Пакет усіх послуг для породілля буде надано після оплати через держагенство.

Головним оператором буде виступати Національна служба здоров’я, передають ТСН. Також вона буде відповідати і за використання сплачених коштів у медичному закладі, де пацієнтка буде народжувати. Втім, передбачені і безкоштовні пологи.

Народжувати безоплатно жінки зможуть у випадках, коли немає коштів. В такому разі породілля буде знаходитись в загальній палаті, та отримає базовий набір послуг (який саме, та що в нього буде входити невідомо). Також, є вірогідність, що неможливість оплати потрібно буде довести. Наприклад, лікарні можливо будуть орієнтуватися на реєстри отримувачів субсидій.

Не доведеться сплачувати ані копійчини і за екстрені пологи. Якщо пацієнтку забирають по швидкій, та в екстреному порядку приймають пологи – вони будуть вважатися безкоштовними, та покриються за рахунок державного бюджету.

Подробиці стосовно платних пологів в Україні можна буди з’ясувати вже після прийняття законопроектів, які були розроблені МОЗом. Вірогідніше за все, депутати розглянуть законопроекти 6327 у другому читанні, та 6604 до середини жовтня.

Комментировать

Нажмите для комментария