Новини

План Супрун на 2019 рік: Електронні довідки та рецепти та система професійного ліцензування лікарів

Врач сложил руки_медреформа_медпросвіта

Основна ідея професіонального ліцензування, за словами Уляни Супрун, полягає у можливості контролювати роботу лікарів – штрафувати за помилки чи відбирати ліцензії.

В першу чергу відомство займатиметься електронізацією системи охорони здоров’я України. Очікується, що перехід до електронної форми довідок, рецептів на лікарські засоби та історії хвороб завершиться до кінця 2019 року. Насамперед відомству необхідно забезпечити збереження персональних даних пацієнтів, а також комп’ютерізувати кабінети сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Це необхідно щоб вони мали швидкий доступ до даних пацієнта.

Друге завдання відомства у 2019 році – це створення системи професійного ліцензування лікарів.

У МОЗ вважають, що система в якій підставою для роботи є лише диплом лікаря не може більше існувати, адже за реформою в центрі уваги стають пацієнти та якість надання медичних послуг. Впровадження професійних ліцензій фактично вводить в галузь персональну відповідальність за дії лікаря, при цьому, для продовження медичної практики в Україні, вони будуть змушені постійно підвищувати кваліфікацію та здавати кваліфікаційні іспити.

Супрун заявляє про зростання зарплат лікарів первинки у 2-3 рази та 21,5 млн українців, які підписали декларацію з лікарем

Наразі вже відомо, що для отримання професійної ліцензії всі діючі лікарі проходитимуть кваліфікаційний іспит. В разі провалу іспиту тричі лікарів повернуть до інтернатури, яку вони проходитимуть з самого початку, перед тим як знову зможуть скласти іспит на отримання ліцензії.

Майбутні лікарі, в свою чергу, складатимуть цей іспит вже після проходження інтернатури, а до цього мають під час навчання у магістратурі скласти новий Єдиний державний кваліфікаційний іспит.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook