Новини

План реформ. Лікарям платять тільки за послуги та пацієнтів, платний пакет медпослуг, договори з медичними закладами

врач_записывает_на_бланке_ручкой_медпросвіта

Лікарів тепер так чи інакше чекають зміни. Працювати по-новому, надавати медичні послуги та отримувати більшу зарплатню. Але виживуть не всі.

Перше, що вводить прийнятий Верховною Радою законопроект №6327 від Супрун та Уряду – це конкуренція між лікарями. Лікарі первинної ланки заключатимуть договори з пацієнтами. Максимальна кількість пацієнтів на одного лікаря становитиме не більше 2 000 пацієнтів.

Верховна Рада прийняла реформу Супрун 6327 у другому читанні! Реформа стартує!

З 1 липня 2018 року оплата праці для лікарів первинної ланки зміниться. Вони тепер отримуватимуть лише плату за кількість пацієнтів. Річний тариф на пацієнта в середньому становитиме 370 грн. у 2018 році. У випадку, якщо лікар не зміг набрати для себе пацієнтів, він не отримуватиме фінансування зовсім. Таким чином МОЗ планує відфільтрувати поганих лікарі і залишити у медицині лише найкращих, які і будуть отримувати велику зарплатню.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

Кожний медичний заклад в Україні буде автономізован і стане неприбутковим комунальним підприємством. Працівники такого підприємства (лікарі, медсестри та інший персонал), заключатимуть договори з медзакладом. В цьому договорі будуть прописані зарплатні, конкретні цифри, так як тарифні сітки згідно реформам буде відмінено.

Треба додати, що законопроект Супрун затвердив мінімальну зарплату лікаря на рівні 250% від середньої зарплати в Україні на липень року. А сама галузь отримуватиме фінансування не менше ніж 5% від ВВП на рік.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Сама ж медицина буде поділена навпіл. Уряд та МОЗ затвердять гарантований державою медичний пакет послуг та лікарських засобів, які будуть надаватись пацієнтам безкоштовно. Все, що не увійде в урядовий гарантований пакет буде оплачуватись пацієнтами з власної кишені у лікарняну касу. Також у МОЗі розраховують на створення окремих місцевих програм, наприклад з лікування онкології.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook