Заступник міністра Олександр Лінчевський повідомив, що МОЗ планує додати до іспиту «Крок 1» субтест на англійській. Починаючи з 2019 року, впливатиме на результат.
Кожен новий лікар в Україні, на думку представників Міністерства, мусить знати англійську на бездоганному рівні. Таким чином, за планами МОЗ, лікарі зможуть використовувати протоколи лікування інших країн (Європи, США, Канади), для лікування українських пацієнтів без необхідності у перекладі.
Студенти третього курсу за направленнями «Фармація», «Загальна лікарська практика», «Стоматологія» стануть першими, хто буде здавати субтест як на англійській, так на іншій мові, яку вони вивчали у Вищому навчальному закладі. Зміни будуть внесені вже на 2017-2018, 2018-2019 навчальні роки. Проте, результат цього субтесту не буде впливати на можливість проходження далі.
Остаточні зміни в освіті українських студентів-медиків запрацюють з 2019-2020 навчальних років. У випадку недобору балів, студент не зможе продовжити навчання.
Окремо треба підкреслити слова в.о. міністра Уляни Супрун, яка навела приклад навчання у США. Там, у випадку провалу проходження ліцензійного іспиту, студента виключають і більше не дають можливості проходити навчання за лікарськими спеціальностями.
Комментировать