Новини

Після реформи вторинної ланки проблема з заборгованістю по зарплатам медикам має зникнути

Супрун отримала нагороду, медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що заборгованість серед медиків виникає через те, що громадяни їдуть лікуватись до районних та обласних медзакладів і не лікуються на місцях.

При цьому, місцеві медзаклади, до яких населення не звертається, з року в рік отримують те саме фінансування. Фактично ці кошти не задіяні для надання медпослуг, а проїдаються, в той час, як в обласних та районних медзакладів зростають витрати.

Нова форма фінансування «Гроші йдуть за пацієнтом», до якої мають приєднатись медзаклади вторинної ланки в 2019 році, вирішить це питання. Медзаклади отримуватить кошти за кожного пацієнта, який до них прийде та скористається медичними послугами.

«Вторинна ланка налагодить фінансування і тоді «гроші підуть за пацієнтом», а не в район», — переконана урядовець.

Як МОЗ збирається боротися з самолікуванням серед українців?

Нагадаємо, що станом на листопад 2018 року, за словами Уляни Супрун, через застарілу систему фінансування через медичну субвенцію заборгованість по зарплатам медичних працівників досягла позначки у 1 500 000 000 гривень. Така ситуація спостерігається вже другий рік поспіль. Як і  в минулому році, МОЗ разом з МінФіном перерозподіли кошти з інших програм і медики отримають свою зарплатню вже до кінця року.

Комментировать

Нажмите для комментария