В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що заборгованість серед медиків виникає через те, що громадяни їдуть лікуватись до районних та обласних медзакладів і не лікуються на місцях.
При цьому, місцеві медзаклади, до яких населення не звертається, з року в рік отримують те саме фінансування. Фактично ці кошти не задіяні для надання медпослуг, а проїдаються, в той час, як в обласних та районних медзакладів зростають витрати.
Нова форма фінансування «Гроші йдуть за пацієнтом», до якої мають приєднатись медзаклади вторинної ланки в 2019 році, вирішить це питання. Медзаклади отримуватить кошти за кожного пацієнта, який до них прийде та скористається медичними послугами.
«Вторинна ланка налагодить фінансування і тоді «гроші підуть за пацієнтом», а не в район», — переконана урядовець.
Як МОЗ збирається боротися з самолікуванням серед українців?
Нагадаємо, що станом на листопад 2018 року, за словами Уляни Супрун, через застарілу систему фінансування через медичну субвенцію заборгованість по зарплатам медичних працівників досягла позначки у 1 500 000 000 гривень. Така ситуація спостерігається вже другий рік поспіль. Як і в минулому році, МОЗ разом з МінФіном перерозподіли кошти з інших програм і медики отримають свою зарплатню вже до кінця року.
Комментировать