Новини Яндекс.Новости

Пілотний проект по автономізації від Академії медичних наук стартує з липня

 

Національна академія медичних наук України планує з 1 липня ввести пілотний проект по автономізації і співфінансуванню медичних послуг в 4-х інститутах.

 

«Ми запропонували зробити пілотний проект в чотирьох найкращих інститутах. Ці інститути розробили протоколи і прорахували за цими протоколами вартість медпослуги. З 1 липня ці інститути вступають в пілотний проект », — повідомив президент Національної академії медичних наук України — Віталій Цимбалюк.

 

Також Цимбалюк зазначив, що для впровадження даного проекту з бюджетних коштів виділено 200 000 000 грн. Але їх може бути недостатньо для забезпечення невідкладною допомогою всіх громадян України.

 

«До кінця року ми будемо бачити, наскільки наші установи зможуть виживати в нових умовах», — сказав Віталій Цимбалюк.

 

Цимбалюк акцентував особливу увагу на тому, що в ході впровадження даного проекту в установах академії є ризики, що стосуються напряму на медичне лікування пацієнтів з регіонів.

 

«Фінансування направляється на місцеві установи, в київські клініки відправляють обласні управління охорони здоров’я. Якщо пацієнт матиме направлення обласного управління охорони здоров’я, він зможе приїхати і лікуватися в столичному інституті, але якщо не буде направлення, він буде платити зі своєї кишені. Є ймовірність того, що обласні управління охорони здоров’я не направлятимуть до Києва на лікування, щоб заощадити бюджет », — вважає Цимбалюк.

 

Комментировать

Нажмите для комментария