Новини

Бюджет на 2022 рік: підвищення зарплати лікарів

підвищення зарплати лікарів

У МОЗ повідомили бюджет більше 2 млрд грн. на підвищення зарплати лікарів

У червні президент Володимир Зеленський видав​ указ, що пропонує підвищення зарплати лікарів та медичних працівників.

У бюджеті на 2022 рік передбачено кошти для встановлення базового рівня заробітної плати. Для лікарів на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень – для  середніх медичних працівників, як вимагає указ Президента України Володимира Зеленського. У порівнянні з 2021 роком оплата пакетів медичних послуг за програмою медичних гарантій збільшена на 33,8 млрд грн.

«Основні показники бюджету цього року – це зростання зарплат лікарів. Був указ президента про встановлення мінімальної заробітної плати лікарів на рівні 20 тисяч гривень і середнього медичного персоналу на рівні 13 500. Відповідно, це закладено в бюджет. Середня зарплата в лікарів буде вищою, ніж 22,5 тисячі гривень, в середнього медичного персоналу – більше ніж 14,5 тисячі гривень буде відповідно середня зарплата», – сказав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, такі зарплати отримуватимуть всі медики, які працюють із програмою медичних гарантій.

Також в бюджеті на 2022 рік передбачено подальший розвиток медичної інфраструктури.

“Це і кошти на закупівлю нового обладнання як для лікарень, так і для лабораторій, реконструкцію 48 багатопрофільних клінічних лікарень, розвиток біокластеру, проведення трансплантації, на вакцину від COVID-19 і не тільки, а також ще багато чого іншого”, — зазначив очільник МОЗ.

Відремонтовано 600 сільських амбулаторій та 200 приймальних відділень. А вже наступного року розпочнеться реконструкція 48 обласних багатопрофільних клінічних лікарень як для дорослих, так і дітей, а також 24 реабілітаційних центрів для ветеранів — такими були слова Володимира Зеленського, виступаючи у Верховній Раді.

Читайте також: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария