Статті

Підвищення ризику інсульту у любителів електронних або звичайних сигарет

Ризик інсульту від сигарет

Ризик інсульту від сигарет

Останнім часом спостерігається збільшення частоти інсультів у молодих дорослих, які палять звичайні або електронні сигарети .

Однак точний зв’язок між використанням електронних сигарет і інсультом не встановлений.

У новому дослідженні вивчався зв’язок між вейпінгом і супутнім курінням звичайних сигарет (або в його відсутність) і ризиком інсульту у молодих дорослих.

Дизайн дослідження

Дослідники з США використовували дані Behavior Risk Factor Surveillance System. В аналіз були включені 161 529 осіб у віці 18-44 років.

Асоціація між використанням електронних сигарет і інсультом оцінювалася за допомогою методу логістичної регресії з поправкою на демографічні особливості, супутні захворювання і використання звичайних сигарет.

Результати

Одночасне використання звичайних і електронних сигарет призводило до підвищення ризику інсульту в 2,9 разів, у порівнянні з тими, хто не курив (скориговане відношення шансів (ЗОШ), 2,91, 95% довірчий інтервал (ДІ) 1,62-5, 25).

Ризик інсульту був вище в 1,8 разів у тих, хто курив і звичайні і електронні сигарети, в порівнянні з використанням тільки звичайних сигарет (ЗОШ, 1,83, 95% ДІ 1,06-3,17).

Відзначено, що в порівнянні з не курцями, використання електронних сигарет не приводило до збільшення ризику інсульту (ЗОШ, 0,69, 95% CI 0,34-1,42).

Висновок:

Одночасне використання звичайних і електронних сигарет асоційоване зі значним підвищенням ризику інсульту в осіб у віці 18-44 років.

Джерело: Tarang Parekh, Sahithi Pemmasani, Rupak Desai, et al. American Journal of Preventive Medicine, online January 6, 2020.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook