Під час свого виступу на 74-й сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ Сергій Дубров розповів про досвід України щодо забезпечення сталої медичної допомоги в умовах повномасштабної війни.
“Понад два з половиною роки українська система охорони здоров’я протистоїть викликам, спричиненим війною, яку розпочала росія проти нашої держави. Країна-агресор, нехтуючи міжнародними нормами і правилами ведення війни, руйнує українські лікарні, завдає подвійних ударів, атакує автівки бригад екстреної допомоги. Та попри все докладаємо максимальних зусиль, аби забезпечити гідний рівень медичного обслуговування та розвиток сфери охорони здоров’я. Завдяки міжнародній підтримці наші героїчні медики та заклади охорони здоров’я забезпечені матеріально-технічною базою, необхідними лікарськими засобами, аби кожен пацієнт мав змогу отримати якісну, безоплатну та доступну медичну допомогу.” — Сергій Дубров, перший заступник міністра охорони здоров’я України.
30 жовтня на ранковому засіданні сесії відбулися вибори Європейського регіонального директора ВООЗ. Чинного директора доктора Ганса Клюге було одностайно переобрано на другий термін. Він має понад 25-річний досвід роботи в медицині та обіймає цю посаду з 1 лютого 2020 року. Його другий термін розпочнеться в лютому 2025 року, після затвердження виконавчою радою ВООЗ. У своїй промові д-р Клюге запевнив, що підтримка України була та залишається його пріоритетом на найближчі пʼять точно років
Ключові завдання д-ра Ганса Клюге в Європейському регіональному бюро ВООЗ насамперед стосуватимуться таких напрямів, як санітарно-епідеміологічна безпека, психічне здоровʼя, кліматична криза та гендерне насильство.
На 74-й сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ було прийнято основні рішення щодо надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоровʼя: Стратегію та план дій «Забезпечення готовності 2.0» та План дій медичних бригад екстреної допомоги на 2024–2030 роки.
Стратегія «Забезпечення готовності 2.0» — це адаптована до контексту європейського регіону глобальна система ВООЗ для забезпечення готовності, реагування та підвищення стійкості до надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоровʼя. Вона складається з пʼяти ключових пунктів: колективний епіднагляд, безпечне надання допомоги у необхідних масштабах, захист та забезпечення життєстійкості населення, доступ до засобів протидії хворобам та координація дій у надзвичайних ситуаціях.
План дій роботи бригад екстреної медичної допомоги на 2024–2030 роки відкриває нові можливості для країн європейського регіону в розвитку та зміцненні потенціалу своїх бригад екстреної медичної допомоги. Ключова мета полягає у підвищенні рівня готовності та забезпеченні швидкого реагування таких бригад на різноманітні кризи, такі як природні катастрофи, конфлікти, спалахи хвороб, щоб кожна людина могла оперативно отримати необхідну допомогу, незалежно від свого місця перебування.
Комментировать