Дерматологія Статті

Підтримуюча терапія. Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах, Акне

Вакцинація в США
Ураження акне рецидивує протягом багатьох років, і тому на даний час вважається хронічним захворюванням

Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах, Акне

  1. Підтримуюча терапія

 

Цей розділ базується тільки на думці експертів і оповідальному огляді літератури. Дані рекомендації не були отримані шляхом систематичного пошуку літератури з формалізованої погоджувальної конференції.

Ураження акне рецидивує протягом багатьох років, і тому на даний час вважається хронічним захворюванням. Було доказано, що кількість мікрокомедонів значно зменшується під час терапії, але відновлюється майже відразу ж після припинення застосування локальних ретиноїдів. Отже, стратегія для лікування акне на сьогодні включає в себе фазу індукції з подальшою фазою підтримки, і далі – дотримання додаткового лікування і / або косметичних процедур. Таким чином, підтримуючу терапію, направлену на зменшення ймовірності рецидиву видимих уражень, слід розглядати як частину рутинного лікування акне. Проте, важливо підкреслити відсутність тлумачень, пов’язаних з цією темою. Є одним із можливих тлумачень наступне: «Підтримуюча терапія може бути визначена як регулярне використання відповідних терапевтичних засобів для забезпечення того, щоб акне залишалася в стадії ремісії.»

З 1973 року було чітко показано, що після контрольованої фази інтервенції пероральними антибіотиками і топічним третиноїном, пацієнти, що продовжували отримувати локально ретиноїд під час контрольованої підтримуючої фази, переживали значно меншу частоту рецидивів.

На даний час було проведено кілька контрольованих досліджень з локальними ретиноїдами, щоб показати цінність підтримуючої терапії. Під час цих тестувань місцеві ретиноїди зменшили кількість і запобігли розвитку мікрокомедонів при акне різного ступеня тяжкості.

На сьогоднішній день лікування адапаленом є найбільш вивченим в якості підтримуючої терапії акне після проведення чотирьох контрольованих випробувань (один на мікрокомедонах) і двох неконтрольованих досліджень.

Також були опубліковані одне клінічне дослідження з оцінки тазаротену і одне дослідження підтримуючої терапії з третиноїном після перорального тетрацикліну і топічної терапії  третиноїном. Під час усіх випробувань, крім одного (Bettoli зі співавторами232 після пероральної терапії ізотретиноїну), була проведена оцінка монотерапії із локальним застосуванням ретиноїдів після початкових 12 тижнів комбінованої терапії, до якої включили локальні ретиноїди плюс пероральний або локальний антибіотик. Більшість випробувань тривала 3-4 місяці (до 12 місяців) і показала значну тенденцію до подальшого поліпшення становища із локальним застосуванням ретиноїдів і рецидив, коли пацієнти припиняли лікування. Це вказує на те, що довга тривалість підтримуючої терапії, ймовірно, буде корисною.

Також було проведено два відкритих дослідження із довгостроковим використанням адапалену, 233,234 що надало додаткові докази, які підтвежують концепцію підтримуючої терапії. 235

Локальна  азелаїнова кислота є альтернативою  топічним ретиноїдам для підтримуючої терапії акне. Вона має високу ефективність і сприятливий профіль безпеки, що вигідно для довгострокової терапії.236

Для зменшення стійкості до антибіотиків, не рекомендується тривала терапія антибіотиками в якості альтернативи ретиноїдам.

При необхідності антимікробного ефекту рекомендується додавання BPO до терапії із локальним застосуванням ретиноїдів.

У майбутніх дослідженнях, було б корисно представити дані про частку пацієнтів, які б змогли підтримувати певний рівень поліпшення (наприклад, 50% від початкового рівня).

Інші питання, які мають бути розглянуті, включають  у себе створення стандартного визначення успішного підтримування, виявлення найбільш сприятливих груп пацієнтів для підтримуючої терапії та встановлення ідеального строку спостереження за пацієнтами.

Для успішного довгострокового лікування, будь-яка підтримуюча терапія повинна бути переносимою, узгодженою  зі способом життя пацієнта і зручною. Історія природи акне передбачає, що підтримуюча терапія повинна тривати від декількох місяців до декількох років в залежності від віку пацієнта. Поточні дослідження допоможуть визначити оптимальну тривалість терапії і, можливо, вдосконалити вибір пацієнта. Для деяких пацієнтів із вираженим запаленням, можливо, буде необхідним лікування із комбінацією локального ретиноїду та антимікробних препаратів. Це слід вивчити додатково.

Ознайомлення із патофізіологією акне може підвищити прихильність пацієнтів до підтримуючої терапії. Проте, психосоціальні переваги чистішої шкіри можуть бути найбільш вагомою причиною на користь підтримуючої терапії. Нарешті, також може бути корисно пояснювати пацієнтам, що акне часто є хронічним захворюванням, яке вимагає гострої і підтримуючої терапії, щоб запобігти стійкій ремісії.

 

 

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції