Новини

Підсумки тижня: Супрун продовжує реформи, Гройсман карає «аліментщиків», а Клічко радіє снігу

МОЗ скасував облікову документацію, а Гройсман побіцяв карати неплатників аліментів

Чим запам’ятався цей тиждень?

Перш за все, нас порозважала погода: сонячні дні, що змінювались дощем або хуртовинками, викликали головний біль не тільки в метеозалежних, але й в тих, хто в ранці розмірковував: що сьогодні надіти?

Тим часом мер Києва В. Клічко розповів, що сніг  — то не тільки навантаженя на комунальні служби, але ще й чудова можливість отримати задоволеня.

«Друзі! Я сніг ненавиджу, але не завжди-:))).

Поки зима не хоче відступати, треба цим користуватися, активно і спортивно проводячи дозвілля!

В неділю з екстремалами вирвався на пару годин на сноукайтінг»- написав Віталій на своїйсторінці в ФБ і розмістив супроводне відео.

А пан Президент тим часом відвідав Катеринівку, що  в зоні АТО.

 

Але то таке. А от активність навколо реформ на минулому тижні дійсно підвищилась. Після періоду затишку, представники МОЗ знову почали наголошувати на тому, що «час наближається» і нагадали, що вже в квітні розпочнеться підписна компанія сімейників з пацієнтами.

Уляна Супрун нагадала, що згідно з медичною реформою більше немає необхідності користуватись медичним закладом, до якого пацієнт був прив’язаний за місцем реєстрації. Цю вимогу скасовано, отже тепер пацієнт може обрати лікаря навіть з іншого кінця міста.

Запитань з цього приводу як завжди — забагато.

Чи можна підписати декларацію зі спеціалістом замість сімейного лікаря?

Також заслуговує уваги новина, що вже з 2019 року закупівлі через такі організації, як ЮНІСЕФ, ПРООН та CrownAgents будуть призупинені. Про це розповів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та повідомив, що функцію закупівель ліків НСЗУ візьме на себе, а міжнародні закупівлі були тимчасовим явищем.

А Кабмін між ти заявив, що Відповідно до рішення КМУ, всі медичні заклади мають в першу чергу використовувати лікарські засоби з найменшим терміном придатності.

Порадувала також новина, що спалах кору пішов на спад, але розслаблятись ще зарано.

Також нагадаємо, що Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я схвалив законопроект №2386а-1 щодо трансплантації органів. А В МОЗ розповіли, що вже підготували низку нормативних актів та заявило про план запуску пілотного проекту з трансплантації нирок від нерідного трупного донора у 2018 році.

Але, мабуть, сама обговорювана та довгоочікувана новина це те, що МОЗ скасувало облікову документацію. «Прощавайте талончики» — написала Уляна Супрун у себе на ФБ.

Ну і ще одна новина, що не стосується медицини, але є, на мій погляд, важливою для суспільства: В. Гройсман пообіцяв на законодавчому рівні вирішити питання несплати аліментів.

«Ми будемо карати батьків, які не платять аліменти своїм дітям. Як би не сталося, піклуватися про дитину повинні обоє батьків. Несправедливо, коли мати виховує дитину сама, а батько вигадує хитрощі, щоб уникнути аліментів, а сам купує елітну нерухомість та авто. Я не розумію такого егоїзму. Фінансове піклування про дитину має бути справедливо розподілене між обома батьками» — заявив Гройсман.

Всі новини за тиждень читайте…

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook