Статті

Підсумки прес-конференції Асоціації приватних медичних закладів України

25 жовтня 2016 року в інформаційному агентстві «УНІАН» відбулася прес-конференція Асоціації приватних медичних закладів України.

Засновниками Асоціації приватних медичних закладів України є: Клініка сучасної хірургії «Гарвіс» (Дніпро), Медична компанія Into-Sana (Одеса, Київ), Дім Медицини «Odrex» (Одеса), Медичний центр Святої Параскеви (Львів, Київ), Клініка «Медіком» (Київ), Клініка репродуктивної медицини «Надія» (Київ), Багатопрофільна лікарня «Вітацентр» (Запоріжжя), Медична мережа «Добробут» (Київ), Медичний центр «Євромед-плюс» (Київ) та Юридичне бюро Олени Бабич (Київ).

З якими проблемами стикаються приватні медичні заклади, як планують їх вирішувати в рамках новоствореної організації та що очікують від її діяльності – про це говорили на прес-конференції представники медичних закладів – засновників Асоціації.

Дмитро Левченко, голова Асоціації, виконавчий директор медичного центру Святої Параскеви (Львів, Київ), зазначив, що медицина в Україні потерпає, як від реформ, так і від їх відсутності. Приватні медичні заклади мають стати рушійною силою, яка призведе до кращих змін і впровадження світових стандартів медичної допомоги, оскільки володіють кращими медичними технологіями та є центрами сучасних знань. «Ми несемо відповідальність перед пацієнтами, які щодня звертаються до наших медичних закладів по допомогу». Асоціація приватних медичних закладів докладатиме всіх зусиль для роботи з державними органами влади, зокрема законотворчими, щоб покращити клімат для приватних медичних закладів, створити рівні умови з державними закладами, й надати можливість поділитися своїми знаннями.

bn1r2351

За словами Вячеслава Полясного, головного лікаря медичної мережі «Добробут» (Київ), за допомогою Асоціації ми зможемо більш активно і впевнено відстоювати наші інтереси як на рівні міністерства, так і на рівні Верховної Ради та місцевих державних адміністрацій тощо. Близько 10% медичної допомоги надається приватними закладами охорони здоров’я – це майже 4 млн. громадян, які користуються нашими послугами та довіряють нам.

«Приватна медицина повинна мати відповідне ставлення з боку держави, адже стратегічним інтересом держави має бути забезпечення здоров’я населення. В певному сенсі приватна медицина могла би бути прикладом для сучасної державної медицини, наприклад, в питаннях якості медичних послуг, сервісу, розвитку новаторських ідей тощо. Задачею Асоціації є формування лояльного ставлення МОЗ до приватного сектору системи охорони здоров’я. Стратегічно держава має бути зацікавлена у підтримці приватної медицини, її стимулюванні і співпраці з нею» — висловив свої сподівання Тигран Арутюнян, директор Дому Медицини «Odrex» (Одеса).

bn1r2363

Директор клініки репродуктивної медицини «Надія» (Київ) Валерій Зукін заявив, що «інвестиції в систему охорони здоров’я будуть лише тоді, коли МОЗ встановить прозорі правила гри, коли можна буде сміливо інвестувати в медицину й держава буде займатися цією сферою. Жодна із новостворених програм не містить жодного слова про інвестиції в систему охорони здоров’я. Наша задача: привернути увагу суспільства до розвитку медицини у нашій країні».

Дмитро Луфер, операційний директор медичної компанії Into-Sana (Одеса, Київ) зауважив — «одне із завдань Асоціації полягає, зокрема, у розробці плану змін щодо процедур і законодавства у сфері охорони здоров’я. Окрему увагу слід приділити відокремленню ліцензування закладів і лікарів, зробити певний крок у наближенні до лікарського ліцензування. Адже ми досі живемо у світі, де медичний заклад є носієм медичних послуг і медичної професії, а лікар – найманий працівник, який має досить низький рівень відповідальності (у юридичному контексті). Нині є багато обмежень щодо можливостей лікарів і їхніх прав».

На думку засновників Асоціації також слід звернути увагу й на норми будівництва та облаштування сучасних будівель системи охорони здоров’я. «Держава мало будує, рідко має бажання до оптимізації й не займається зміною цих норм. Кому як не нам змінювати ситуацію?» — Дмитро Луфер, операційний директор медичної компанії Into-Sana.

«Нині медицина в Україні є швидше платною, аніж безкоштовною. Хто ефективніше використовує ці гроші – приватна медицина, де враховується кожна копійка, чи державна? Ми об’єднуємося, щоб поширювати досвід ефективного використання грошей як в приватному, так і в державному секторі, хочемо взяти участь у процесі стандартизації медичних послуг на рівні МОЗ та місцевих громад. Ми знаємо, як розробляти прайс-листи, здійснювати економічні розрахунки, яким має бути склад послуг, щоб досягати максимальної ефективності, в тому числі в частині використання коштів. Ми об’єднуємося, щоб створити справедливі та рівні умови для розвитку, в яких народжується здорова конкуренція, а це завжди на користь пацієнта» — Денис Татаркін, директор Приватного підприємства «Клініка Медіком» (Київ).

bn1r2485

Про партнерське ставлення до приватної медицини говорив Андрій Маляренко, директор багатопрофільної лікарні «Вітацентр» (Запоріжжя): «Одна із найважливіших задач Асоціації – зробити так, щоб ставлення центральних та місцевих органів влади до приватної медицини стало партнерським. Чим ми можемо допомогти? Тим, що вже вміємо. Наприклад, важливим, на нашу думку, є запровадження електронної системи документообігу. Медицина модернізується, з’являються величезні масиви даних, і щоб ними керувати, аналізувати їх, приймати управлінські рішення, потрібно запроваджувати цю систему. Вона дає можливість визначити якість надання медичної допомоги, ухвалити рішення, що покращить якість на всіх рівнях, створити систему доступності інформації для пацієнта. В подальшому це призведе до спрощення роботи лікаря – переходу від паперових носіїв інформації до електронних, в тому числі й до запровадження електронного цифрового підпису».

Олена Бабич, керівник Юридичного бюро Олени Бабич (Київ), відзначила, що вже є успішний досвід участі представників приватних лікувальних закладів в робочих групах щодо розроблення ліцензійних умов провадження медичної практики. Саме завдяки представникам приватного сектору були спрощені умови ліцензування. Не всі, безумовно, побажання були враховані, але це відбулося вперше (у 2016 році), коли приватний сектор брав участь у формуванні політики, що стосується законодавчого забезпечення сфери охорони здоров’я. Ще один і запланованих напрямків діяльності Асоціації — захист інтересів членів Асоціації. Коли із приватним медичним закладом виникають неприємні ситуації, він залишається сам на сам із проблемами. Завданнями Асоціації є інформаційна, юридична, представницька допомога медичному закладу. «Ми сподіваємося, що Асоціація приватних медичних закладів України стане дієвою громадською організацією, яка захищатиме як кожного свого члена, так і весь приватний сектор медицини».

Асоціація приватних медичних закладів України запрошує до членства приватні медичні заклади, а також фізичних осіб-підприємців. За повідомленням засновників Асоціації, деталі й умови участі будуть опубліковані найближчим часом на офіційному веб-сайті http://apmi.com.ua/, а у грудні 2016-го відбудеться презентаційна конференція, де будуть прийняті нові члени та розроблена нова програма щодо подальших дій Асоціації.

 

За матеріалами, наданими Асоціацією приватних медичних закладів України.

Комментировать

Нажмите для комментария