Новини

Підсумки першої наради Комітету ММСП

Генеральний директор ВООЗ 1 лютого 2016 р підвела підсумки першої наради Комітету ММСП у зв’язку з надзвичайною ситуацією з вірусом Зіка та спостережуваним зростанням неврологічних порушень і неонатальних мальформацій. Нарада проводилась шляхом телеконференції.

Згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами я скликала Комітет з надзвичайної ситуації для напрацювання рекомендацій щодо ступеня важкості загрози для здоров’я, пов’язаної з подальшим розповсюдженням хвороби, викликаної вірусом Зіка, в Латинській Америці та країнах Карибського басейну.

Під час оцінки рівня загрози 18 експертів і радників розглядали, зокрема, тісний зв’язок по часу і місцю між інфекцією, спричиненою вірусом Зіка, і зростанням кількості виявлених випадків вроджених мальформацій і неврологічних ускладнень.

Експерти прийшли до згоди щодо серйозних, хоча науково ще не доведених, підозр щодо наявності причинного зв’язку між інфекцією Зіка під час вагітності і мікроцефалією. Всі учасники погодилися з тим, що необхідно терміново скоординувати міжнародні зусилля, спрямовані на дослідження цього взаємозв’язку і її розуміння.

Крім того, експерти розглянули моделі недавнього поширення і широкого географічного розподілу видів комарів, здатних передавати цей вірус.

В якості причин для занепокоєння вказувалося також на відсутність вакцин і надійних діагностичних експрес-тестів і на відсутність популяційного імунітету у нещодавно постраждалих країнах.

Після огляду фактичних даних Комітет заявив, що останній кластер зареєстрованих в Бразилії випадків мікроцефалії та інших неврологічних порушень, наступну за аналогічним кластером у Французькій Полінезії в 2014 році, являє собою «надзвичайна подія» і загрозу для здоров’я населення в інших частинах світу.

На думку членів Комітету, для мінімізації загрози в постраждалих країнах і зниження ризику подальшого міжнародного розповсюдження необхідні скоординовані міжнародні відповідні заходи.

Члени Комітету погодилися з тим, що ситуація, що склалася, відповідає умовам для оголошення надзвичайної ситуації в області суспільної охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

Я прийняла цю рекомендацію. Зараз я оголошую, що недавній кластер зареєстрованих в Бразилії випадків мікроцефалії та інших неврологічних порушень, наступну за аналогічним кластером у Французькій Полінезії в 2014 році, являє собою надзвичайну ситуацію в області суспільної охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

Необхідні скоординовані міжнародні відповідні заходи для поліпшення епіднагляду, виявлення інфекцій, вроджених мальформацій і неврологічних порушень, посилення боротьби з популяціями комарів та прискорення розробки діагностичних засобів і вакцин для захисту людей, що піддаються ризику, особливо під час вагітності.

Комітет не знайшов медико-санітарних обґрунтувань для введення обмежень на поїздки і торгівлю з метою запобігання поширення вірусу Зіка.

В даний час найбільш важливими захисними заходами є боротьба з популяціями комарів і запобігання укусам комарів серед людей, що піддаються ризику, особливо серед вагітних жінок.

Читайте також:

Комментировать

Нажмите для комментария