Новини

Чи врятує вакцинація Pfizer проти штаму Омікрон?

Pfizer проти штаму Омікрон
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що наявні вакцини проти коронавірусу, як і раніше, повинні захищати від тяжкого перебігу хвороби у разі зараження Омікроном.  Перші лабораторні тестування у Південній Африці показали, що Pfizer проти штаму Омікрон дає частковий захист.

Але поки що немає жодних ознак того, що новий штам краще уникатиме дії вакцин, ніж інші варіанти, повідомив директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан.

«Ми маємо вакцини, які довели свою ефективність проти всіх штамів з точки зори тяжких захворювань та госпіталізацій. Немає причин очікувати, що з Омікроном буде інакше», — повідомив він агентству AFP.

Згідно з початковими даними, зазначив доктор Райан, Омікрон не викликає у людей важчих симптомів, ніж Дельта та інші варіанти.

«Принаймні є тенденція до зниження тяжкості захворювання», — резюмував він.

Нове лабораторне дослідження ПАР, яке ще не пройшло рецензування, показало, що антитіла вакцини Pfizer можуть бути у 40 разів менш ефективними проти Омікрону у порівнянні з оригінальним штамом COVID-19. Однак бустерні щеплення суттєво захищають навіть і проти цього штаму. За словами вчених, відбулося «значне зниження» здатності вакцини нейтралізувати Омікрон.

«Але здатність Омікрона уникати вакцинних антитіл неповна, і це гарні новини», — наголосив професор Алекс Сігал, вірусолог з Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров’я, який керував дослідженням.

Однак проведе ним дослідження — дуже обмежене у своєму масштабі, оскільки включало лише створений у лабораторії штам Омікрон, перевірений на крові всього 12 вакцинованих осіб.

Професор Сігал додав, що антитіла вакцинованих у поєднанні з антитілами від хвороби були значно ефективнішими проти Омікрона. Це свідчить про те, що ревакцинація може принести значну користь. Вчені вважають, що початкова інфекція, а потім вакцинація чи ревакцинація, ймовірно, підвищать рівень нейтралізації й захистять людей від тяжкого перебігу.

Найближчими днями очікують оприлюднення додаткових даних про те, наскільки добре вакцина Pfizer захищає від Омікрону.

Омікрон — найбільш мутований з виявлених штамів коронавірусної інфекції.

Читайте також: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария