Але поки що немає жодних ознак того, що новий штам краще уникатиме дії вакцин, ніж інші варіанти, повідомив директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан.
«Ми маємо вакцини, які довели свою ефективність проти всіх штамів з точки зори тяжких захворювань та госпіталізацій. Немає причин очікувати, що з Омікроном буде інакше», — повідомив він агентству AFP.
Згідно з початковими даними, зазначив доктор Райан, Омікрон не викликає у людей важчих симптомів, ніж Дельта та інші варіанти.
«Принаймні є тенденція до зниження тяжкості захворювання», — резюмував він.
Нове лабораторне дослідження ПАР, яке ще не пройшло рецензування, показало, що антитіла вакцини Pfizer можуть бути у 40 разів менш ефективними проти Омікрону у порівнянні з оригінальним штамом COVID-19. Однак бустерні щеплення суттєво захищають навіть і проти цього штаму. За словами вчених, відбулося «значне зниження» здатності вакцини нейтралізувати Омікрон.
«Але здатність Омікрона уникати вакцинних антитіл неповна, і це гарні новини», — наголосив професор Алекс Сігал, вірусолог з Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров’я, який керував дослідженням.
Однак проведе ним дослідження — дуже обмежене у своєму масштабі, оскільки включало лише створений у лабораторії штам Омікрон, перевірений на крові всього 12 вакцинованих осіб.
Професор Сігал додав, що антитіла вакцинованих у поєднанні з антитілами від хвороби були значно ефективнішими проти Омікрона. Це свідчить про те, що ревакцинація може принести значну користь. Вчені вважають, що початкова інфекція, а потім вакцинація чи ревакцинація, ймовірно, підвищать рівень нейтралізації й захистять людей від тяжкого перебігу.
Найближчими днями очікують оприлюднення додаткових даних про те, наскільки добре вакцина Pfizer захищає від Омікрону.
Омікрон — найбільш мутований з виявлених штамів коронавірусної інфекції.
Читайте також: Новини МедПросвита| Територія пацієнта
Комментировать