Новини

Pfizer дозволила виробляти свої таблетки від COVID-19

Pfizer дозволила виробляти свої таблетки від COVID-19

Pfizer підписала угоду, щоб дозволити іншим компаніям виробляти свої експериментальні таблетки від COVID-19. Цей крок може зробити лікування доступним для більш ніж половини населення світу. 

Фармацевтична компанія Pfizer вирішила поділитися ліцензією на свої експериментальні пігулки від коронавірусу Paxlovid. Pfizer заявила, що надасть ліцензію на препарат Женевському патентному пулу лікарських засобів. Це дозволить компаніям виробляти таблетки для використання у 95 країнах (це близько 53% населення світу). Також компанія заявила, що інвестуватиме близько $1 млрд коштів на підтримку виробництва таблеток.

«Дуже важливо, що ми зможемо надати доступ до ліків, які здаються ефективними і щойно розробленими, більш ніж 4 мільярдам людей», — розповів Естебан Бурроне, голова відділу політики Патентного пулу лікарських засобів.

За його оцінками, інші виробники ліків зможуть розпочати виробництво таблеток протягом кількох місяців.

За умовами договору, Pfizer не отримуватиме ліцензійні відрахування за продажі в країнах з низьким рівнем доходу. Також згідно договору відмовиться від таких фінансових надходжень від продажів у всіх країнах, на які поширюється угода, поки COVID-19 створює надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я.

На початку листопада компанія Pfizer опублікувала проміжні результати дослідження своїх таблеток, за результатами яких прийом препарату знижує ризик госпіталізації чи смерті від COVID-19 на 89% 

Натомість, фармкомпанія підписує контракти з рядом країн. Австралія вже домовилась на постачання 500 тис. доз, Велика Британія — чверть мільйона, а Південна Корея — 70 тисяч.

Нагадаємо, що раніше Велика Британія затвердила пігулки від ковіду — Molnupiravir

Напередодні, 4 листопада, американська компанія Merck Sharp & Dohme першою у світі отримала схвалення використання своїх експериментальних таблеток проти COVID-19. Відповідний документ надала Велика Британія. Препарат під назвою Molnupiravir дозволили застосовувати людям, які мають легку та помірну форму COVID-19 і принаймні один фактор ризику розвитку тяжкого захворювання (ожиріння, старший вік, цукровий діабет або захворювання серця).

Показники ефективності цих таблеток проти госпіталізації та смерті становлять 50% — це значно нижче, ніж показники Pfizer.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook