За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на середину червня між лікарями первинки та пацієнтами підписано вже 27,8 мільйнів декларацій. Така кількість була прогновазана лише на кінець року, тому Кабмін перерозподілив фінанси та направив ще 1 млрд грн для розрахунку з первинкою.
«При формуванні бюджету на первинну ланку на 2019 рік прогнозувалось, що така кількість декларацій буде на кінець року. Щоб підтримати такий високий темп трансформації на первинці і закріпити ті позитивні зміни, які вже відчувають лікарі і пацієнти, виникла необхідність в доатаковому перерозподілу коштів», — цитує прес-служба МОЗ України пояснення заступника міністра Павла Ковтонюка.
Швидке зростання кількості підписаних декларацій призводить до того, що ефективні медичні установи первинки мають отримати більше коштів, як і медичні працівники, які в них працюють. Для запобігання виникнення заборгованості за новою системою фінансування перед закладами та по зарплатам медиків, НСЗУ і отримало додаткові кошті.
Ковтонюк: Фінансування системи охорони здоров’я України з 2020 року буде суттєво збільшено
Також у відомстві повідомляють, що ці кошти були взяті з бюджету, який було передбачено на запуск програми «Безкоштовна діагностика», яку раніше, за повідомляннм МОЗ, було вирішено перенести на 2020 рік, адже ні НСЗУ, ні медичні закладі не були готові до її запуску.
Гройсман та МОЗ не впорались: Безкоштовна діагностика не запрацювала
Комментировать