Новини

Перший Віце-прем’єр Степан Кубів: 99% медзакладів не мають доступу до швидкісного Інтернету

Кубів_Медпросвіта

За офіційними даними Міністерства економ розвитку та торгівлі проблеми з доступом до Інтернету є в більшості медичних та навчальних закладів.

«Станом на 17 січня 2018 року 30-35 відсотків сільського населення в принципі не мають доступу до швидкого широкосмугового інтернету. Соціальні об’єкти країни: школи – 53 відсотки, а медичні заклади, якщо брати в цілому по країні – до 99 відсотків не під’єднані до широкосмугового Інтернету. І це факт станом на сьогоднішній день», — констатує Степан Кубів.

Нагадаємо, що наразі в плани Міністерства охорони здоров’я запуск електронної системи охорони здоров’я eHealth, через яку надаватимуть звіти лікарів для Нацслужби здоров’я, яка за надані послуги виплачуватиме кошти на медичну практику та зарплати медикам. Але, через жахливий стан доступу до інтернету, медичні заклади можуть просто вчасно не впоратись з поставленими завданнями.

Наразі, Степан кубів вважає, що за декілька років вдасться під’єднати до мережі Інтернет 80 відсотків всіх бюджетних установ. Але для цього з першу необхідно створити державно-приватне партнерство. Терміни запуску такого співробітництва поки невідомі.

Ковтонюк: Без електронного реєстру пацієнтів реформи не розпочнуть

Нагадаємо, що МОЗ до кінця року планує створити єдиний реєстр пацієнтів. Реєструвати пацієнтів мають самі лікарі через комп’ютери, які ще має придбати місцева влада для своїх медичні установ та забезпечити підключити до мережі Інтернет. Цим завданням будуть цілком займатись громади самостійно. Міністерство охорони здоров’я, за словами заступника міністра Павла Ковтонюка, нададуть лише вимоги та рекомендації.

П. Ковтонюк: Реформа запрацює за півроку

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook