Новини

Перші препарати проти туберкульозу надійшли в Україну

МОЗ відзвітувало про перші результати закупівель препаратів через міжнародну організацію ПРООН

8 квітня Міністерство охорони здоров’я України спільно з ПРООН повідомили про перші результати закупівель в рамках державної програми по закупівлі лікарських засобів для лікування туберкульозу та орфанних захворювань.

На сьогодні, ПРООН вже поставила на склади ДП «Укрмедпостач» 40 402 упаковки препаратів для лікування туберкульозу (серед яких «Протех», «Теризидон», «Натрію аміносаліцилат») та 624 флакони для лікування орфанних захворювань («Міозим»). Наступні партії препаратів будуть поставлені протягом квітня-травня 2016 року.

Нагадаємо, у цілому в рамках тендеру по туберкульозу ПРООН підписала контракти із сімома компаніями щодо закупівлі 18 протитуберкульозних лікарських засобів загальною вартістю 6,720,427 доларів США (ця сума не включає 5 % комісії ПРООН та 1.5 % видатків на транспортування та логістику). Контракти на поставку протитуберкульозних препаратів були підписані з чотирма українськими і трьома іноземними компаніями. Завдяки прозорим тендерним процедурам, що були проведені у відповідності до найвищих міжнародних стандартів, було зекономлено понад 1 000 000 доларів США.

Що стосується препаратів для лікування орфанних захворювань, ПРООН підписала контракти на загальну вартість 562 642 доларів США.

«Міністерство охорони здоров`я у 2015 році вперше за історію незалежної України уклало угоди з трьома міжнародними організаціями, серед яких Програма розвитку ООН (ПРООН), — нагадав Міністр охорони здоров`я Олександр Квіташвілі. – Ліки по 12 національним програмам, серед яких онкологія, гемофілія, орфанні захворювання, гепатит, антиретровірусні та імунобіологічні препарати на загальну суму понад 2 мільярди 197 мільйонів грн. закуповуються за оптимальними цінами, що дозволяє забезпечити ними якомога більшу кількість пацієнтів», — додав Міністр.

«На сьогодні вже маємо перші результати – ми поставили препарати для лікування туберкульозу та орфанних захворювань. Ми очікуємо, що протягом квітня ми повністю поставимо препарати по орфанним захворюванням. Що стосується протитуберкульозних ліків, то, вони також будуть поставлятись в Україну починаючи з квітня. Ми розраховуємо на повну співпрацю з відповідними органами влади для швидкого проходження усіх процедур, що дозволить нам вчасно поставити життєво необхідні препарати для пацієнтів», — зазначив Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

Заступник Міністра охорони здоров`я України Ігор Перегінець повідомив, що міжнародній організації ПРООН вдалося не лише закупити необхідну кількість ліків за менші гроші, але й зекономити 1 мільйон доларів, у порівнянні з 2014 роком, незважаючи на інфляцію та зростання валютного курсу. Відтак додатково лікування отримають понад 28 000 пацієнтів з чутливим туберкульозом.

Читайте також: На закупівлі ліків проти туберкульозу зекономлено майже 1,5 мільйонів доларів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook